Takip Et

Güncel

Yerli ve Milli atılım sürüyor: Fiili Boya Japon tekel Nippon Paint Holdings’e satıldı!

Fiili Boya markasını içinde bulunduran Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Japonya merkezli Nippon Paint Holdings’e satıldığı açıklandı

Filli Boya markasını da barındıran dekoratif boya ve yalıtım sistemleri şirketi Betek Boya hisselerinin satımının gerçekleştiğini açıkladı.

Japonya merkezli Nippon Paint Holdings, tarafından iştiraklerine ait hisselerinin de alındığı Fiili Boya satışı tamamlandı.

İşlemin finansal danışmanlığını yürüten Ünlü&Co 26 Nisan’da yaptığı açıklamada Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin Nippon Paint Holdings’e devir sözleşmesinin imzalandığını belirtmişti.

Nippon tarafından yapılan açıklamaya göre Betek Boya ve iştiraklerine ait hisselerin toplam satın alma bedeli 1.4 milyar TL olurken, şirketin borçlarını da içeren işletme değeri (enterprise value) ise 2.39 milyar TL olarak belirlendi.

Reuters’ın haberine göre, işlemin tamamlanmasından ve uygun prosedürlerin izlenmesinden sonra, Nippon mevcut borcun yeniden finanse edilmesi amacıyla Betek Boya’ya sermaye artırımı sağlayacak.

Fiili Boya son zamanlarda ekonomik güçlüklerle karşılaştığı haberiyle gündeme gelmişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler