Takip Et

Güncel

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay mikrofonun açık unuttu: Uzasa işi karıştıracağız

Türk İş Başkanı Ergün Atalay hükümetin zam teklifini kabul etmesine ilişkin “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” ifadelerini kullandı

Türk-İş’in istediği zamlarla hükümet ile anlaşmaya varılan zamlar arasında yarı yarıya fark olmasına işçiler tepki gösterirken Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ile Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk arasındaki “özel” konuşmalar basına yansıdı.

Atalay’ın toplantı sırasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Selçuk’la, sesinin kayda alınmadığını düşündüğü anda konuşmaları kayıtlara yansıdı. Atalay’ın toplantıda bakana “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” dediği duyuldu. Bakan Selçuk’un da bu sözleri başını sallayıp gülümseyerek karşıladığı görüldü.

Atalay ayrıca geçici işçiler hakkında bakana “Tarım Bakanlığı geçicilerini çözeceğim diye söyle buradan sen” diyerek ikinci bir kez aralarındaki gizli pazarlığı ortaya koydu.

Ergün Atalay’ın kameralara yansıyan söz konusu sözleri Türk-İş yönetimi ile hükümetin işçileri kölelik koşullarına razı etmedeki ortaklıklarının açık bir göstergesi oldu. Basın ve kameralar karşısında bu pişkinlikle devlet ve patron uşaklığını ortaya koyan Atalay’ın, kapalı kapılar arkasında hükümetle hangi pazarlıkları yaptığı ise tartışma konusu. Şu gerçek bir kez daha ortaya çıktı ki Türk-İş yönetimi işçilerin değil sermayenin çıkarlarını gözetmektedir ve bu konuda hükümet yetkililerine akıl hocalığı yapmaktan da geri kalmamaktadır.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler