Takip Et

Güncel

Erdoğan’dan Kaz Dağları açıklaması: “Tartışmalar manipülasyon”

Erdoğan, Kaz Dağları’nda siyanürlü altın aranması sonucunda yaşanan ekolojik tahribat ile ilgili manipülasyon açıklamasında bulundu ve yakın zamanda Kaz Dağları’nı ziyaret edeceğini ifade etti

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP MYK toplantısında, Kaz Dağları’nda yaratılan ekolojik tahribatla ilgili açıklamalarda bulunarak tartışmaların manipülasyon olduğunu iddia etti.

Türkiye gazetesinin aktarımına göre, siyanürlü maden aranması sonucunda yaşanılan ekolojik tahribatı bir manipülasyon olduğunu ifade eden Erdoğan, bu olayın takipçisi olacağını söyleyerek, bir eksiklik varsa gereğinin yapılmasını istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaz Dağları çevresini daha önce gezdiğini belirterek yakın zamanda tekrar gideceğini de kaydetti. Madene ruhsatın 2001 yılında CHP’li belediye tarafından verildiğinin hatırlatılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu konu neden buraya kadar geldi? Bunun bizimle ne alakası var? Anlayabilmiş değilim. Daha o zaman AK Parti bile kurulmamıştı. Birileri bu olayı manipüle ediyor” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler