Takip Et

Güncel

Siyasi mahpus Ayten Beçet tecridi protesto için yaşamına son verdi

Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto için Ayten Beçet’in, bulunduğu Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi’nde yaşamına son verdiği öğrenildi

Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto için Ayten Beçet’in, bulunduğu Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi’nde yaşamına son verdiği öğrenildi. 

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre; Kocaeli Gebze Kadın Kapalı Hapishanesi’nde, Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi protesto etmek için  Ayten Beçet isimli siyasi tutuklunun yaşamın son verdiği bildirildi. Beçet’in cenazesinin bu sabah hapishaneden cenaze aracı ile çıkarıldığı öğrenildi. 

Haberin duyulması üzerine avukatlar hapishane önüne gitti. Hapishane yetkilileri avukatlara, Beçet’in kendisini asarak yaşamına son verdiği bilgisini verdi. Ancak cenazenin nereye götürüldüğü konusunda herhangi bir bilgi verilmedi.

17 Mart’ta Tekirdağ 2 Nolu F Tipi Kapalı Hapishane’nde bulunan siyasi tutuklu Zülküf Gezen de tecridi protesto etmek için yaşamına son vermiş cenazesi Diyarbakır Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verilmişti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler