Takip Et

Güncel

Şemsa Yurtgül: “Biz çocuklarımızın davasının peşini bırakmayacağız”

Suruç şehitlerinden Murat Yurtgül’ün annesi Şemsa Yurtgül, Suruç’ta uygulanan ablukaya tepki gösterdi, “O zaman niye bu kadar önlem yoktu?” diye sordu

Suruç katliamının yıldönümü dolayısıyla Suruç ilçesinde anma etkinliklerine yasak getirildi. Sabah saatlerinden itibaren ilçe polis ablukası altında.  Katliamın gerçekleştiği Suruç Amara Kültür Merkezi bahçesine polis araçları yerleştirilirken, yaşamını yitiren gençlerin aileleri uygulanan baskıya tepki gösterdi. HDP Suruç İlçe Binası’nda açıklama yapan Suruç şehitlerinden Murat Yurtgül’ün annesi Şemsa Yurtgül “Her zaman güvenlik önlemi had safhadayken neden IŞİD terör örgütünün saldırısını önlemediler?” diye sordu. 

Neden IŞİD terör örgütünün saldırısını önleyemediler?”

Anne Şemsa Yurtgül şöyle konuştu: Katliamın üzerinden 4 yıl geçti. Bizim çocuklarımız bir şey yapmamışlardı. Çocuklarımızın çantalarının içinde oyuncak ve şeker vardı. Dünya insanlığı için çocuklara yardım götürdüler. Biz çocuklarımızın davasının peşini bırakmayacağız. Taki ki katiller bulunana kadar. Katilleri karşımıza getirsinler. Madem çocuklar için yardım yapmak yasak ise, izin verilmeseydi. Yasak var ise neden güvenlik önlemi alınmadı. Şu an biz buradayken bu kadar güvenlik önlemi var da o zaman neden o zaman yoktu? Her zaman güvenlik önlemi had safhadayken neden IŞİD terör örgütünün saldırısını önleyemediler?”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler