Takip Et

Güncel

Sebahat Tuncel, Aysel Tuğluk ve Figen Yüksekdağ’ın kaldığı koğuşa baskın: Radyolarına el konuldu

Kandıra Hapishanesi’nde 127 gündür açlık grevinde olan Sebahat Tuncel, Figen Yüksekdağ ve Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu

HDP Genel Merkezi’ne ait sosyal medya adresi Twitter’dan paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda Kandıra Hapishanesi’nde 127 gündür açlık grevinde olan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel ile HDP’nin önceki Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve partili eski Milletvekili Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya hapishane idaresi tarafından el konulduğu belirtildi.

Yapılan paylaşım şu şekilde: “Hapishanelere dönük provokatif saldırılar devam ediyor. Bu hafta Kandıra Hapishanesi’nde yapılan arama sırasında açlık grevinin 127’inci gününde olan Sebahat Tuncel ile Figen Yüksekdağ ve Aysel Tuğluk’un kaldığı koğuştaki radyoya el konuldu.” 

Açlık grevi ve ölüm orucu direnişlerinin sürdüğü birçok hapishanedeki tutukluların kaldıkları koğuşlara geçtiğimiz hafta yapılan baskınlarda provokatif yaklaşımlarda bulunulmuş ve radyolara el konulmuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler