Takip Et

LGBTIQ

Renkli Güvercin LGBTİ+ topluluğundan tanışma çağrısı

LGBTİ+ hakları için Aydın Kuşadası’nda faaliyet gösteren Renkli Güvercin LGBTİ+ “LGBTİ+’ların haklarını savunmak ve insanların biraz daha rahat ve özgürce yürümesi için buradayız” diyor ve tanışmaya davet ediyor

Aydın Kuşadası’nda LGBTİ+ hakları faaliyet yürüten Renkli Güvercin tanışma çağrısı yayımlayarak LGBTİ+ “LGBTİ+’ların haklarını savunmak ve insanların biraz daha rahat ve özgürce yürümesi için buradayız” dedi.

Pembe Hayat’a dönem faaliyetlerine anlatan topluluk, şunları aktardı:

“Önümüzdeki dönemlerde yapacağımız birçok şey var. Paneller, atölyeler ve daha birçok etkinlik? Seneye Haziran ayında Aydın Kuşadası ilk pride etkinliklerini 1 haftaya yayarak yapacak ve o 1 haftanın sonunda Onur Yürüyüşü olacak. Sonrasında yavaş yavaş dernek olmaya çalışacağız amacımız dernek olup daha büyük şeyler yapmak daha çok insanlara yardımcı olmak.”
“Valilik ne kadar yasaklarsa yasaklasın bizler hayatın her alanindayız. Bizler senede bir defa onurumuzu kutluyoruz ve bize bunu çok görmemeleri gerektiğini ve LGBTİ+ların haklarının insan hakları olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. LGBTİ+’lar olarak bizi ne kadar çok susturmaya çalışırlarsa çalışsınlar bizleri görmezden gelemezler, bizleri yok sayamazlar. O yüzden Onur Ayı yasaklanamaz.”

Günün Haberleri

LGBTIQ konulu diğer haberler