Takip Et

Üniversite

ODTÜ’de ağaç kesimi durduruldu, kaçak inşaat mühürlenecek

ODTÜ arazisi içine yapılmak istenen kaçak KYK yurdu inşaatı mühürlendi. Açıklama yapan öğrenciler direnişin süreceğini belirtti

ODTÜ arazi içerisinde bulunan kavaklık alana yapılması planlanan KYK yurt inşaatı mühürlendiği belirtildi. Ağaç kesiminin durdurulduğunun belirtildiği açıklamada direnişin devam edeceği ifade edildi.

KYK yurdu inşaatına karşı direnişin sürdüğü ODTÜ’ye sabah saatlerinde polis girmiş, direniş alanını ablukaya alınmıştı. Giriş çıkışlarda kontroller artırılırken polis öğrencilerin direnişte olduğu kavaklık alanına girip alandan ayrılmayan öğrencilere saldırarak öğrencileri darp ederek gözaltına almıştı.

ODTÜ Direnişine Altın Bir Tarih Daha Yazdık

Kavaklık’ta ağaç kesimi durdurulduğu ve kaçak inşatın mühürleneceği öğrenildi. ODTÜ’lü bir öğrenci, rektörlük önünde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

“Sabahtan beri öfkeliyiz. Bu okulun öğrencilerini, akademisyenlerini aptal yerine koyanlara öfkeliyiz ve bu haklı bir öfke. Bugün geri adım attılarsa o ağaçların bir kısmı kurtulduysa 56 günlük direnişin sonucudur bunu unutmayın. Hiçbir mahkeme kararı arkasında kitleler olmadan ayakta kalamaz. Biz bugün başarıya bir adım daha attık ama devam edeceğiz. Örgütlü olmak zorundayız.. Bugün ODTÜ direnişine bir altın tarih daha yazdık yoldaşlar. Bunu kutlamaya hakkımız var. Bugün Hasan Tan lanetle anılıyorsa yarın da Verşan Kök’ü onun yanına yazdıracaksak bu bizim mücadelemiz sayesinde. Bürokrasinin, yargının, rektörlüğün, polisin verdiği hiçbir söz tek başına bir şey ifade etmiyor, bizim mücadelemiz ifade ediyor. Hep beraber Kavaklık’ya gidelim.”

Günün Haberleri

Üniversite konulu diğer haberler