Takip Et

Güncel

ODTÜ Yönetim Kurulu KYK yurdu ile ilgili aldığı yeni kararı paylaştı

Ruhsatsız bir şekilde başlayan KYK yurduna ilişkin toplanan ODTÜ Yönetim Kurulu, Üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur” açıklaması yaptı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) 49 yıllığına Kredi Yurtlar Kurumu’na verilen Kavaklık alanında yapılan ağaç kesimine dair öğrencilerin protestoları devam ederken, üniversitenin yönetim kurulu, yeni bir karar aldı.  Dün toplanan ODTÜ Yönetim Kurulu toplantıda aldığı kararda, “Üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur” denildi. 

ODTÜ Yönetim Kurulu’nun KYK yurduna ilişkin aldığı ve kendi mensuplarıyla paylaştığı karar şu şekilde:

“Değerli Mensuplarımız Üniversitemizin Yönetim Kurulu 9 Temmuz 2019 tarihinde toplanarak KYK  yurt yapımı ile ilgili gelişmeleri değerlendirmiştir. Üniversitemizde ve ülkemizde barış ve huzur hepimiz için önde gelmektedir. Bu nedenle protokol ve ihale ile ilgili yasal gereklilikler olsa bile yapılabileceklerin tekrar gözden geçirilmesi, ilgili kurumlar ve bileşenler ile bu doğrultuda müzakerelere devam edilmesi ve bir an önce Üniversitemizde hayatın normale dönmesi için her adımın atılması yönünde görüş birliği oluşmuştur. Bu yönde çalışmalar takip edilecek ve gelişmeler Üniversitemiz ile paylaşılacaktır.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler