Takip Et

Güncel

Nusaybin Bagok Dağı’nda yangın köylülerin çabasıyla söndürüldü

Nusaybin’in Bagok Dağı’nda dün başlayıp, geniş bir alanda etkili olan ve Süryani köylerini tehdit eden yangın, köylülerin çabalarıyla söndürüldü

Mardin’in Nusaybin ilçesinde bulunan Bagok Dağı kırsalında dün sabah saatlerinde başlayıp, rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, yerleşim yerlerinin bulunduğu Beyaz Su Vadisi ile Süryani yurttaşların yaşadığı Midyat’a bağlı Kefro (Elbeğendi), Sedari (Üçyol) ve Xarabemışka (Dağiçi) köylerinin yakınına kadar ulaşarak tehlikeye yol açtı. Yüzlerce hektarlık alanda etkili olan yangın, köylülerin çabaları sonucu bu sabah saatlerinde kontrol altına alınıp, söndürüldü.

Yüzlerce ağacın küle dönüştüğü yangında birçok yaban hayvanı da can verdi. Alevlerin elektrik direklerine zarar vermesi nedeniyle birçok köyde elektrik kesintileri yaşanıyor.

DEDAŞ ekipleri, yangının söndürülmesi sonrası zarar gören elektrik direklerini onarma çalışmalarına başlarken, Kefro köyüne gelen polisler yangının nasıl başladığı yönünde köylülere sorular yöneltti. Köylüler, yangının elektrik direklerinden çıkan kıvılcımlardan kaynaklı başladığından şüphelendiklerini dile getirdi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler