Takip Et

Güncel

Nazilli İlçe Belediyesi kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu

Aydın’ın Nazilli İlçe Belediyesi, son 9 yılda usulsüz işlem yapıldığını belirterek kendisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Başkan, belediyenin mali hizmetler müdürünü de soruşturmanın selameti için açığa aldı

Göreve geldikten sonra belediyedeki hesap kayıtlarını incelerken ilginç bir durumla karşı karşıya kaldıklarını belirten Nazilli Belediyesi’nin aynı zamanda avukat olan İYİ Parti’li Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Çok ilginç bir durumla karşılaştık. Son 9 yılda belediyenin kendi kendine kestiği ceza 2.077.920.99 TL olarak tespit edildi” dedi.

Nazilli Belediye Başkanlığı’nın kamuoyuna konuyla ilgili yaptığı duyuruda, “19.07.2019 tarihinde Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı’na Nazilli Belediyesi olarak 2019/7410 soruşturma nosu ile suç duyurusunda bulunulmuştur. Geçmiş dönem bütüncül mali incelemeler sonucunda ulaşılan ilk belgeler çerçevesinde yapılan suç duyurusunda; Nazilli Belediyesi’nin geçmiş dönemlerde kendi adına sicil numarası olmasına rağmen yeni bir sicil numarası açılarak 2010 tarihinden itibaren kendisine ceza kestiği ve bu cezanın toplamda 2.077.920.99 TL olduğu tespit edilmiştir” denildi.

Belediye kendi kendine usulsüz borçlanma yapmış

Sözcü’nün İHA’dan aktardığı habere göre Mali Hizmetler Müdürü’nün de açığa alındığı belirtilen duyuruda, olay şöyle aktarıldı:

“Tahakkuk yapılarak belediye adına kendi kendine usulsüz bir borçlanma işlemi yapılmış olup bu rakamın 1.930.269.12 TL tutarı usulsüz ve hukuki dayanağı olmadan ‘eksilten’ yapılarak borç silinmiş, 147.651.87 TL kısmı tahakkuk olarak belediye borç hanesinde bırakılmış ve halen borç hanesinde görülmektedir. Bu sicil kaydı ile yapılan tüm tahakkuklar herhangi bir idari karar bulunmaksızın gerçekleştirilmiş olup, suç duyurusu akabinde konuyla alakalı idari soruşturma başlatılmış, Mali Hizmetler Müdürü soruşturmanın selameti için açığa alınmıştır.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler