Takip Et

Güncel

Munzur Kültür ve Doğa Festivali 2 yıl aradan sonra yapılacak

Son 2 senedir valilik tarafından engellenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali bu yıl 25-28 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek

Tunceli Valiliği tarafından verilen izin ile “Dersim’e, inancına, diline, kültürüne sahip çık, yaşa ve yaşat” şiarıyla 4 günlük festival kapsamında birçok etkinlik düzenlenecek.

Dersim Festivali Tertip Komitesi, 25 ile 28 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 19’uncu Munzur Kültür ve Doğa Festivali programını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. İki yıldır izin verilmeyen festivale bu yıl Tunceli Valiliği’nden izin çıktı.

Festivale çağrı

Tertip komitesi, daha önce “Dersim’e, inancına, diline, kültürüne sahip çık, yaşa ve yaşat” şiarıyla 4 günlük süreye yayılan festival günleri programının; müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar birçok etkinliğin yapılacağını kaydetmişti.

Hazırlıkları tamamlayan Tertip Komitesi, festivalin bir halkın tarihine, kültürüne, inancına, diline ve doğasına sahip çıkma çabası olduğunu belirterek, herkesi festivale katılmaya çağırdı. 17’inci ve 18’inci Munzur Kültür ve Doğa Festivali’ne OHAL ve güvenlik gerekçesiyle izin verilmeyerek engellenmişti. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler