Takip Et

Emek

Memur-Sen’den hükümetin zam teklifine ikinci red: “Yeni teklif tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor”

Hükümet ile Memur-Sen arasında sürdürülen 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında hükümet tarafından yapılan ikinci zam teklini reddeden Memur-Sen açıklama yaparak “Yeni teklif tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor” dedi

Hükümet ile Memur-Sen arasında devam eden Toplu Sözleşme kapsamında sunulan bir önceki zam teklifini reddeden Memur-Sen’e yeni bir teklif sunuldu.

Hükümet, 5. Dönem Toplu Sözleşmesi kapsamında memur ve memur emeklisine 2020’de yüzde 4+4, 2021’de yüzde 3+3 zamdan oluşan yeni teklifte bulundu.

Yeni zam teklifi için açıklama yapan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Yeni teklif tepkilerimizin anlaşılmadığını gösteriyor” dedi.

Yeni teklif beklediklerini belirten Yalçın, “Teklif yeterli zam oranlarını içermemesi nedeniyle müzakereye uygun görülmemektedir. Bu nedenle masanın sonuç ve çözüm üretmeme kapasitesinin sonuna kadar kullanılması düşüncesindeyiz. Olumlu yaklaşımlara rağmen hala ciddi bir mesafe alabilmiş değiliz” diye konuştu.

Daha Önceki Zam Teklifi

Hükümet, daha önceki teklifinde 2020 yılı için yüzde 3.5+3, 2021 yılı için de yüzde 3+2.5 zam teklif etmişti. İlk teklifte bu artış oranları 2020 yılının ilk altı ayı için yüzde 3.5, ikinci altı ayı için yüzde 3, 2021 yılının ilk yüzde ayı için yüzde 3, ikinci altı ayı için yüzde 2.5’ti.

Günün Haberleri

Emek konulu diğer haberler