Takip Et

Güncel

Mardin, Şırnak ve İzmir’de ev baskınları: Çok sayıda HDP’li gözaltına alındı

Mardin, Şırnak ve İzmir’de aralarında HDP Meclis üyelerinin de bulunduğu en az 27 kişi gözaltına alındı. Nusaybin’de polisler bir evin kapısını kurşunlayarak açtı

Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin ve Savur ilçelerinde sabah saatlerinde çok sayıda eve İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube polisleri tarafından baskın düzenlendi. Evlerde arama yapan polisler, ev eşyasını dağıtırken çok sayıda kişiyi de gözaltına aldı. Savur’da HDP üyesi Hatip Öncü ile babası Ferhat Öncü gözaltına alındı. Yine Kızıltepe’de HDP üyeleri Hamza Ağırman, Abdulkadir Tatı ve Faysal Taş’ın gözaltına alındı. 

Nusaybin’de kapıyı silahla açtılar 

Nusaybin ilçesinde ise belediye meclisi üyesi Zeynep Sevlüş ile HDP üyesi Erhan Mutlu gözaltına alındı. Erhan Mutlu’nun evine yapılan baskında polis kapıyı silahla açtı. Kapısı silahla kırılan evde arama yapan polis, ev eşyasını dağıttı. 

Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi. 

Şırnak’ta 6 gözaltı

Polis baskınlarının yapıldığı Şırnak’ta da ismi öğrenilemeyen 2 kişi gözaltına alındı. İdil ilçesinde ise, İdil Belediyesi Meclis üyesi Mehmet Eraslan ile Vahap Özel, İdil Yalçın ve Hatice Kaya gözaltına alındı. 

Gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğünde tutuluyor. 

İzmir’de 13 gözaltı 

İzmir’de sabah saatlerinde birçok adrese polislerce baskın düzenlendi. Aralarında HDP Narlıdere ilçe eşbaşkanı Mehmet Gül’ün de bulunduğu 13 kişi “Örgüt üyesi” gerekçesiyle gözaltına alındı. Yapılan ev baskınlarında çok sayıda kitap ve elektronik cihazlara el konulduğu öğrenilirken, gözaltına alınanların İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.  

Gözaltına alınanların isimler şöyle: HDP Narlıdere İlçe Eşbaşkanı Mehmet Gül, Deniz Yılmaz, Şevket Topkaya, Özcan Ertan ve Yasin Dalbudak

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler