Takip Et

Güncel

Maçoğlu: Bir kaç puan öndeyiz, kazanacağız

Dersim Demokratik Halk Dayanışması(DDHD) Dersim Belediye Başkan adayı olan Fatih Mehmet Maçoğlu Sözcü gazetesine verdiği röportaj’da seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu

Dersim Demokratik Halk Dayanışması(DDHD) Dersim Belediye Başkan adayı olan Fatih Mehmet Maçoğlu Sözcü gazetesine verdiği röportaj’da seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Maçoğlu, “Ovacık’ta bir model gelişti, bunun desteklenmesi gerekir. Şu anda biz birkaç puan öndeyiz. Kazanacağız” ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesinden Özlem Gürses’e konuşan Maçoğlu’nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle,

Bana, “nohutçu, fasulyeci” diyorlar

Ben asıl sabahtan akşama “park yaptık, hastane yaptık, yolu asfalt yaptık, köprü yaptık” diye anlatanlara şaşıyorum. Bir fabrika kurduk demiyor, üretim demiyor… Biz üretim dedik. Bana, “nohutçu, fasulyeci” diyorlar, desinler, hiç sorun değil. O bizim üretimimizdir, alın terimizdir. Ovacık Modeli denen şey ihtiyaçların aciliyeti ile başladı.

Ovacık daha düz, tarıma daha elverişli. Burada da şu anda bal fabrikası kuruldu. 2 Nisan’dan sonra paketleme başlayacak, farklı atölyeler açacağız. Sadece arıcılıkta 7-8 ürün çıkartabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık da öncelikli olarak ele alacağımız iki konu. Bu şehir büyük bir kooperatif şehri olacak. Alın terinin gücü yönetecek bu şehri.

Şu anda biz birkaç puan öndeyiz

Doğrularımızdan vazgeçmeyeceğiz. İster kayyum, yetmedi Cumhurbaşkanı gelsin, korkumuz mu var? O sistemin sopasını hissetmeyen vatandaş yok, bu coğrafya demokrasiyi özlüyor.

Ovacık’ta bir model gelişti, bunun desteklenmesi gerekir. Yurtsever ve özgürlükçü hareketlerin bizi desteklemesini bekleriz. Şu anda biz birkaç puan öndeyiz. Kazanacağız.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler