Takip Et

Makale

LGBT düşmanlığı sürüyor: Alper Taş’ın LGBT haklarıyla yaptığı konuşma nedeniyle televizyon programı yayından kaldırıldı

TV5 programın kaldırılmasına dair yaptığı açıklamada, ‘Toplumsal hassasiyetlere öncelik vermeye devam edeceğiz’ diyerek program sunucusu Çağlar Cilara’nın işine de son verdi

CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş, TV5 kanalında gazetecinin Çağlar Cilara’nın programında LGBT’ler ilgili yaptığı konuşma nedeniyle programın yayın hayatına son verildi.

Alper Taş konuşmasında şunlara yer vermişti.”LGBT konusunda onların kendi meclislerinde aldıkları kararları ve sorunlarının takipçisi olacağım. Biz LGBT için söylediklerimizin her zaman arkasındayız. Dün de böyle düşünüyorduk. Bugün de böyle düşünüyoruz. Biz onların insanca yaşamalarını sağlayacağız”.

LGBT Düşmanlığı Sürüyor

Taş’ın bu açıklamalarının ardından hükümete yakın birçok kanal ve sosyal medya kullanıcısı ‘TV5 LGBT propagandası yapılyor’, ‘Erbakan’In kemikleri sızlıyor’ şeklin yayın ve paylaşımlar yapınca, Saadet Partisi’ne yakın TV5 geri adım attı. TV5 yönetimi söz konusu programı kaldırdıklarını açıkladı.

TV5 konu hakkında yaptığı açıklamada “Toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimizi önceleyerek yayınlarını sürdürececeğiz” dedi.

Açıklamada, “Çağlar Cilara ile Gündemdekiler programına konuk olan Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş’ın canlı yayında sarfettiği görüş ve düşünceler hiç bir şekilde TV5’i bağlamaz. TV5’in en temel yayın ilkelerinden birisi de toplumsal hassasiyetler ve ortak değerlerimizdir… Seçim öncesi oluşturulmaya çalışılan algı operasyonlarına fırsat vermemek için TV5 yayın kurulu, söz konusu programı yayından kaldırma kararı almıştır. TV5 bundan önce olduğu gibi bundan sonra da toplumsal hassasiyetleri ve ahlaki değerlerimizi önceleyerek yayınlarını kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir” ifadelerine yer verildi.

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler