Takip Et

Güncel

Kocaeli’de muhalefete karşı korsan gazete dağıttılar

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bazı illerde dağıtılan sahte bildirilerin ardından Kocaeli’nde de muhalefet partileri aleyhine korsan gazete hazırlanıp dağıtımı yapıldı

31 Mart yerel seçimleri öncesinde bazı illerde dağıtılan sahte bildirilerin ardından Kocaeli’nde de muhalefet partileri aleyhine korsan gazete hazırlanıp dağıtımı yapıldı.

“Hatırla” isimli 8 sayfalık korsan gazete, İzmit genelinde evlerin kapılarının önüne ve arabaların üzerine bırakıldı.

Kimler tarafından hazırlandığı bilinmeyen gazetenin logosunun hemen yanında “Bu gazete bir grup vatansever tarafından hazırlanmıştır. Gazete daha önce farklı mecralarda yayınlanmış haberlerden oluşmaktadır” ifadelerinin yer aldığı öğrenildi. Yerel gazetenin haberinde, “Hatıra” adlı gazetede tamamen CHP’ye ve CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’e muhalif haberler yer aldığı ve Sefa Sirmen’in başkanlık döneminde yaşanan olumsuzluklara sıkça yer verildiği anlatıldı. Gazetenin birinci sayfasında “CHP’liler Başörtüsünü İstemedi” ve “Fatma Kaplan’dan PKK’lılara ziyaret” başlıkları yer aldı. Gazetenin izinsiz basılamayacağını ifade eden CHP üyeleri ise suç duyusunda bulunacaklarını açıkladı.(Yolculuk)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler