Takip Et

Güncel

KESK’lilere dışarıda polis içeride Memur Sen saldırdı

TİS görüşmelerine ilişkin Çalışma Bakanlığı yakınlarında açıklama yapmak isteyen KESK üyelerine polis biber gazı ve copla saldırdı. Gözaltıların olduğu saldırıyı görüşmelerin yapılacağı salonda dile getirmek isteyen KESK heyetine, hükümet destekli Memur- Sen üyeleri tepki gösterdi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyelerinin, Toplu İş Sözleşmeleri (TİS) öncesi 4 ayrı koldan Ankara’ya başlattığı yürüyüş sona erdi. KESK’liler 5’inci Dönem TİS görüşmelerinin başlayacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yakınlarında basın açıklaması yapmak istedi. Polis, açıklamaya izin vermeyerek, biber gazı ve cop kullandı. Polis, KESK MYK Üyesi İlhan Yiğit, Haber Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu, SES Kadın Sekreteri Selma Atabey, Tarım Orkan-Sen Başkanı Hamit Kurt’un da bulunduğu çok sayıda KESK’liyi gözaltına aldı. KESK’liler sloganlar atarak, Kızılay’a doğru yürüyüşe geçti. 

Memur sen gerginlik çıkardı 

Polis saldırısının olduğu sıralarda KESK Genel Sekreteri Ramazan Gürbüz, TİS görüşmelerinin yapılacağı Çalışma Bakanlığı’ndaki salonda saldırıyı protesto etti. Gürbüz, “Şu anda dışarıda KESK üyelerine polis saldırıyor. Biz buraya taleplerimizi ifade etmek için geldik, üyelerimiz de böyle. Buna izin verilmiyor. Bu masanın da ayıbıdır. En demokratik haktır, müdahaleye engel olunmalıydı” dedi.  Ardından Memur Sen temsilcileri, “Açıklama yapacaksınız dışarıda yapın burası basın açıklaması yapılacak yer değil” dedi. Bunun üzerine salonda gerginlik yaşandı. 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler