Takip Et

İçerden

Karıştır, barıştır politikasının ruhu Kürkçüler Hapishanesinde canlandı!

IŞİD üyelerini devrimci, yurtsever tutsaklarla aynı odaya koymaya çalışan hapishane idaresi bugün gerçekleştirilen açık görüşe İŞİD’lilerle devrimci tutsakları ortak görüşe çıkartmaya çalıştı

Son dönemde Kürkçüler F Tipi Hapishanesinde devrimci yurtsever tutsaklara yönelik baskılar devam ediyor.

IŞİD üyelerini devrimci, yurtsever tutsaklarla aynı odaya koymaya çalışan hapishane idaresi bugün gerçekleştirilen açık görüşe İŞİD’lilerle devrimci tutsakları ortak görüşe çıkartmaya çalıştı. Bu uygulamayı reddeden devrimci tutsaklar ise gardiyanların saldırılarıyla karşılaştı. Ailelerin de tanık olduğu bu uygulama konusunda Kürkçüler F tipi hapishanesinde tutulan DKP/BÖG tutsaklarından olan Ali Okutan’ın kardeşi Düzgün Okutan Umut Gazetesine açıklamada bulunarak başta Milletvekilleri olmak üzere tüm duyarlı insanları bu olayın takipçisi olmaya çağırdı.

Düzgün OKUTAN’ın Umut Gazetesiyle paylaştığı bilgi şöyle;

Kürkçüler F tipi kapalı cezaevinde bulunan kardeşim Ali Okutan’ı bugün ziyarete gittim ve sadece beş dakika görüş yapabildim. Aynı koğuşta kalan arkadaşları da aileleri ile beş dakika görüş yaptılar. Çünkü aylardır IŞİD Terör Örgütü üyeleri ile aynı ortamda görüş yaptırılıyor. Hem kendisi ve arkadaşları hemde biz aileler bu durumdan çok rahatsızız. IŞİD terör örgütlerinin açık görüş alanına gelene kadar hükümlü yakınlarımıza karşı tehditleri açık açık gardiyanların gözlerinin önünde yapılmasına rağmen ve hükümlü yakınlarımızın bu konu da birçok kez dilekçe vermelerine rağmen hiçbir şekilde gereği yapılmamıştır. Bu gün bu durumu hükümlü yakınlarımız protesto etti ve idare ile sert bir tartışmaya girdiler. Biz çıkarken slogan seslerini duyduk ve içeride şuanda neler yaşandığı konusunda bilgimiz yok ve bu durum bizi endişelendiriyor.”

 Bizler aileler olarak açık görüş hakkımızı daha rahat bir alanda yapmak istiyoruz. Parantez içerisinde belirtmek istiyorum ki IŞİD terör örgütlerinin bu tehditleri bizleri endişelendirmektedir. Olası bir durumda tüm sorumluluk hapishane yönetimine aittir.

Bizler hükümlü yakınlarımızla görüş yaptığımızda IŞİD terör örgütlerinin tahrik edici bakışlarına maruz kalıyoruz biz ailelere bu şekilde yaklaşımda bulunuyorlarsa içeride hükümlü yakınlarımıza karşı nasıl bir tavır içerisinde olduklarını düşünmemek bizler için zor değil. Endişeleniyoruz ve bir an önce gereğinin yapılmasını istiyoruz. Bu isteğimiz yerine gelene kadar tüm hukuki yollara başvuracağız sonuna kadar gideceğiz. Görüş alanında hem hükümlü yakınlarına hemde biz ailelere karşı bu terör örgütünün yapmış olduğu hakaretlere maruz kalmak yerine yakınlarımızla vakit geçirmek istiyoruz. İçeride hükümlü yakınıma karşı tehdit söylemlerini dışarıda görüş alanında bizlere mimikleriyle yapıyorlar. Bugün yine böyle bir durumla karşı karşıya kaldık üstelik defalarca ayrı bir alanda görüş yapma talebinde bulunmamıza rağmen hiçbir değişiklik yapılmadı. Mahkum yakınlarını kâle almayan bir cezaevi sorumlularıyla karşı karşıyayız. Cezaevi sorumluları bu durumu bildikleri halde henüz hiç bir faaliyette bulunmamış olmaları bizlerde şüpheci bir düşünce bırakmıştır. Tekrar tekrar belirterek bu duruma kalıcı bir çözüm bulunmasını talep ediyoruz.

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler