Takip Et

Güncel

Kalp ameliyatı olan tutuklu hapishane dönüşü darp edildi

Şakran 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutuklu bulunan ve kaldırıldığı hastanede anjiyo olduktan sonra hapishaneye geri götürülen Hacı Ali Baştürk’ün gardiyanlar tarafından üstü başı yırtılarak darp edildiği bildirildi

İzmir’in Aliağa ilçesinde bulunan Şakran T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan tutuklulara yönelik hak ihaleleri devam ediyor. 3 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan tutukluların görüşüne giden avukatlar, müvekkillerinin hapishanede yaşadığı hak ihalelerini anlattı. Müvekkillerinin kendilerine hasta tutuklu Hacı Ali Baştürk’ün kalp rahatsızlığından dolayı damar tıkanıklığı olduğunu aktararak, şunları söyledi: “Kalp damarlarında problem olduğu için 26 Temmuz sabahı Baştürk hastaneye götürülüyor. Burada yapılan anjiyo ameliyatının ardından 26 Temmuz akşamı hapishane ring aracıyla hapishaneye geri getiriliyor. Hapishaneye girdiği sırada gardiyanlar tarafından ‘çıplak arama’ dayatılan arkadaşımız Baştürk gardiyanlar tarafından darp edilerek üstü yırtılıyor. Darp edildikten sonra gardiyanlar tarafından koğuşuna bırakılıyor. Biz de arkadaşımızın durumu için sloganlar atarak protesto ettik. Yaptığımız eylem üzerine hapishane idaresi Baştürk’ü darp raporu için hastaneye götürdü’ diye aktardı.”

Koğuş arkadaşları Baştürk’ün işkence yapan gardiyanlar hakkında hem hapishane idaresine hem de savcılığa şikayet dilekçesi verdiğini aktaran avukatlar, ÖHD olarak yaşanan durumun takipçisi olacaklarını belirtti. 

Kaynak: M/A

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler