Takip Et

Güncel

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde silahlı saldırı girişimi: “Seçimden sonra oynuyordunuz”

İstanbul’a bağlı Kadıköy ilçesinde bulanan Yeldeğirmeni’nde bir kişi daha önce bıçaklı saldırı düzenlediği aileye ikinci kez saldırı girişiminde bulundu. Saldırıyı engellemek için müdahale eden kişilere silah çeken şahıs, polis tarafından gözaltına alındı

2 Ağustos cuma günü K.V. isimli kişiye “Seçim sonrasında neden sevindiniz, kutlamalara katıldınız” diyerek bıçakla saldıran A. G. isimli şahıs cuma günü serbest bırakılmasından sonra 6 Ağustos salı günü saat 16:00’da K.V. isimli mahalle sakinin kapısına dayandı. Küfür, hakaret ve tehditlerle ev sakinlerini aşağıya çağıran A.G., Korhan’ın evde olmaması nedeniyle kardeşi E.V. ve annesine saldırmak istedi. Aileyi sokağa çağıran şahsın silahlı olduğu ve çağırıp silahla vurmak istediği daha sonrasında anlaşıldı.

Tartışmanın büyümesine engel olmak isteyen mahalle halkı olayı sakinleştirmek istedi. Şahsı sakinleştirmek için A.G.’ye yaklaşan M.Ç.’ye silah çeken A.G., mermiyi silahın namlusuna sürerek, silahı M.Ç.’nin kafasına doğrulttu. “Bu elimdeki silah polis silahı, seni öldüreceğim, yaklaşma” diye bağıran şahıs mahalle halkının çağrısı üzerine olay yerine gelen polisten kaçmak için yan apartmana girdi. Apartman sakinlerini rehin almak isteyen saldırgan kapıların açılmaması kimseyi rehin alamazken apartman sakinleri korku dolu anlar yaşadı.

Apartmana giren polis ekipleri, sonrasında emekli polis olduğunu öğrendiğimiz saldırganın babası M.G.’yi apartmana soktu. Saldırganın gözaltına alınmasının ardından apartmandan çıkan polis ekipleri silahı bulamadıklarını söyleyerek tutanak tuttu.

Saldırıya uğrayan aile ve mahalle sakinleri birlikte Kadıköy İskele Karakolu’na gidip saldırgandan şikayetçi oldu. Saldırganın psikolojik sıkıntıları ve raporu bulunması sebebiyle mahalle sakinlerinden M.Ç. ve A.A. saldırganın emekli polis olan babasından da şikayetçi oldu. Saldırgan olayın yüzlerce kişi ve kameraların önünde yaşanmasına rağmen savcılığa dâhi sevk edilmeden serbest bırakıldı.

Olayla ilgili Gazete Patika ‘ya konuşan M. Ç.:

“Kavganın büyümesini engellemek ve sakinleştirmek için şahsa yaklaştım. Bunun üzerine emekli polis olan babasının silahını çekerek üzerime doğrulttu. Eğer tetiğe bassaydı şu an hayatta değildim. Veya silahlı olduğunu bilmeyen aile silahı çekmeden önce sokağa inseydi şuan hayatta değillerdi. İfade işlemleri sırasında bu saldırının ikinci saldırı olduğunu ve şahsın raporunun bulunduğunu öğrendik. Raporlu ve saldırgan birisinin evinde güvencesiz bir şekilde silah bulunduran emekli polis M.G. tüm bu olayların sorumlularındandır.

Saldırı silahı nasıl olduysa yok edildi. Saldırı anlık değil, defalarca ve planlı düzenlenmekte. Saldırgan savcılığa dâhi sevk edilmeden serbest bırakıldı. Tüm uyarılarımıza rağmen herhangi bir tedbir kararı uygulanmadı. Kayıp olan silah her an aileye, şikayetçi olan bizlere veya mahalle halkına tekrar doğrulabilir. Bunu bile bile aynı gün serbest bıraktılar. Şuandan itibaren yaşanacak her saldırının, her ölümün sorumlusu devlettir. Can güvenliğimiz yok. Bu sebeple halk kendi güvenliğini almak zorunda bırakılmıştır.” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler