Takip Et

Kültür-Sanat

Kadıköy Sahaf Çizgi Festivali 22 Ağustos’ta başlıyor

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenmesi planlan Kadıköy Çizgi Festivali 22 Ağustos tarihinde başlayacak

Kadıköy Belediyesi tarafından KADFEST Uluslararası Kadıköy Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan Çizgi Sahaf Günleri 22-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Avusturya’nın ünlü Kunst Karikatür Müzesi yöneticisi Gottfried Gusenbauer, gazeteci ve çizgi roman uzmanı Didier Pasamonik, kartpostal koleksiyoncusu Sarkis Karamanuk ile Kahire ve Bulak baskıları kitap koleksiyoncusu Aly Abdelwahab Elsayed gibi sanatçıların da yer alacağı festivale yaklaşık 40 sahafın katılması bekleniyor.

Çizgi Sahaf Festivali kapsamında 27 Ağustos’a kadar düzenlenecek olan etkinlikler saat 13.00-23:00 saatleri arasında açık olacak.

Festival Moda’da bulunan İstanbul Kadıköy Lisesi ve Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nin bahçesinde gerçekleşecek.

Festival kapsamında Cumhuriyet dönemi edebiyatının ilk korku romanlarından Dehşet Gecesi’nin yazarı Kerime Nadir’in de bir söyleşisi gerçekleştirilecek.

Kadıköy Belediyesi’ne bağlı kültür merkezleri Barış Manço Kültür Merkezi (BMKM), Barış Manço Müze Evi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Karikatür Evi, Gençlik Sanat Merkezi’nin yanı sıra Bayan Yanı gibi Kadıköy’deki özel mekanlar da hafta boyunca festival kapsamındaki sergilere ev sahipliği yapacak.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler