Takip Et

Dünya

İtalya’da faşistlere polis baskını: Operasyonda füze ve ağır silahlar ele geçirildi

İtalya’da aşırı sağcı gruplara polis tarafından düzenlenen baskında ‘füze’ ve çok sayıda otomatik silahlar ile Nazi dönemine ait eşyalar ele geçirildi

İtalya’nın kuzey bölgesinde polis tarafından aşırı sağcı gruba dönük yapılan baskında bir füze ve otomatik tüfeklerin de olduğu çok sayıda askeri teçhizat bulundu.

Ele geçirilen füzenin Katar ordusu tarafından kullanılan bir model olduğu belirtildi. Gözaltına alınan İtalyan vatandaşlarından birinin aşırı sağcı Forza Nuova Partisi’nin Senato adaylarından olduğu bildiriliyor. Operasyonda, şüphelilere ait çok sayıda Nazi dönemine ait eşya da ele geçirildi.  

Operasyonda, ikisi İtalyan, biri İsviçre vatandaşı üç şüpheli Forli havalimanı yakınlarında gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin, 800 kilogram ağırlığındaki füzeyi satmaya çalıştıkları öne sürülüyor.

Torino emniyetinin terörle mücadele biriminden Giuseppe De Matteis, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şüphelilerin ülke güvenliğini tehdit edecek bir eylem planladıklarına dair henüz bir kanıtları olmadığını söyledi. 

Günün Haberleri

Dünya konulu diğer haberler