Takip Et

Kültür-Sanat

İstanbul’da Caz Festivali devam ediyor

3 – 19 Temmuz tarihleri arasında yapılan İstanbul caz festivali devam ediyor. Bugün Caz, blues ve soul melodilerini ustalıkla harmanlayan Belçikalı caz şarkıcısı, söz yazarı, besteci ve multi-enstrümantalist Melanie de Biasio, karakteristik vokaliyle 26. İstanbul Caz Festivali sahnesinin konuğu oluyor

”19. Uluslararası İstanbul Caz Festivali”, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)  devam ediyor.

Keith Jarrett ile birlikte, caz dünyasının büyük isimlerinden akustik basta Gary Peacock ve davulda Jack DeJohnette yer alıyor. Festivale ayrıca “Neo-Soulun kraliçesi”, dört Grammy sahibi Erykah Badu ve İngiliz şarkıcı ve şair Morrissey de katılacak.  

İstanbul Caz Festivali takipçilerinin yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyen Marcus Miller’in, Türkiye’den usta müzisyenlerle birlikte ”The istanbul Project” adlı yeni bir çalışma hazırlamış. İstanbul Caz Festivali’nin bu yılki ”Yaşam Boyu Başarı Ödülü”, cazın gelişimine en çok emek harcamış isimlerden Neşet Ruacan’a verilecek.

Festivalde Bugün

MELANIE DE BIASIO

Caz, blues ve soul melodilerini ustalıkla harmanlayan Belçikalı caz şarkıcısı, söz yazarı, besteci ve multi-enstrümantalist Melanie de Biasio, karakteristik vokaliyle 26. İstanbul Caz Festivali sahnesinin konuğu oluyor.

De Biasio, ilk gençlik yıllarındaki idolleri Portishead ve Pink Floyd’un etkilerinin de hissedildiği atmosferik müziğiyle çağdaş caz sahnesinin yaratıcılığıyla hayranlık uyandıran kadın sanatçılarından. Büyük ilgi gören ilk iki albümü Blackened Cities ve No Deal’dan sonra üçüncü albümü Lilies ile caz dünyasındaki varlığını güçlendirdi. De Biasio’nun, içindeki en derin korkulara adadığı bu albümün ana fikri, sanatçının 2004’te yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle sesini hiç kullanamadığı bir yıl boyunca yaptığı çalışmalara dayanıyor. İç dünyasını müziğinde özgürce paylaşan bu tutkulu vokale kulak verin.

Kapı açılışı: 20.30
Konser: 21.30

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler