Takip Et

Güncel

İstanbul yağmura teslim oldu: Alt geçitleri su bastı, 1 kişi hayatını kaybetti

Kuvvetli sağanak yağışın etkisi altına giren İstanbul’da bir kez daha sele teslim oldu. Yolları ve alt geçitleri su bastı, tramvay ve vapur seferleri durdu. Su basan Unkapanı alt geçidindeki tahliye işlemleri sırasında bir kişinin cansız bedeni bulundu

İstanbul’da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı uyarılarının ardından öğle saatlerinden itibaren gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterdi.

Avcılar, Sefaköy, Bahçelievler, Çatalca, Zeytinburnu, Sarıyer, Fatih, Esenyurt, Kadıköy, Üsküdar, Tuzla, Pendik, Kartal ve Maltepe’de gök gürültülü şiddetli yağış etkili oldu. Sağanak nedeniyle bazı bölgelerde trafik yoğunluğu oluştu. Bazı araçlar yolda mahsur kaldı. Çatalca’da bir elektrik direğine yıldırım düştü. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), il genelinde etkili olan sağanak nedeniyle metrekareye ortalama 30-40 kilogram yağış düştüğünü bildirdi. 

Alt geçitteki çarşıyı su bastı

Sağanak yağışın en yoğun etkilerinin görüldüğü yerlerden biri Eminönü oldu. Eminönü alt geçitte bulunan çarşıyı su bastı. Çarşıya dolan su nedeniyle işyerleri su altında kaldı.

Alt geçitte cansız beden bulundu

Öte yandan ​İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Unkapanı alt geçidini su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları sırasında alt geçitte cansız bir beden bulundu. 

Alınan bilgiye göre, alt geçitte su tahliyesi yapan İSKİ ekipleri, suyun içinde bir erkeğe ait cansız beden olduğunu fark ederek, polise haber verdi. Boğulduğu tahmin edilen kişinin üzerinden kimlik çıkmadı. 

Kapalıçarşı’yı su bastı, Kurbağalıdere’de tekne battı

Tarihi Kapalıçarşı da şiddetli yağıştan etkilendi. Kapalıçarşı’nın içinde su baskınları yaşandı. Esnaf kendi imkanlarıyla suyu tahliye etmeye çalıştı.

Sağanak sonrası Kurbağalıdere’nin debisinin artması nedeniyle tekneler sürüklendi. Bir teknenin batma anı da amatör kameralara yansıdı.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler