Takip Et

Güncel

İdlib’e bağlı stratejik öneme sahip olan Han Şeyhun kasabası Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçti

Suriye Ordusu tarafından dün başlatılan taarruz sonrasında politik islamcı örgütlerin kontrolünde bulunan Han Şeyhun kasabası ele geçirildi

Suriye Ordusu Han Şeyhun’a başlatmış olduğu operasyon sonucunda kasabayı ele geçirdi.

Stratejik öneme sahip olduğu belirtilen kasaba Şam ile Halep arasından yer alan otoyolun geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor.

Suriye Ordusu’na bağlı Kaplan Birlikleri tarafından yürütülen operasyon Hama-İdlib taarruzunun kritik eşiklerinden biri olarak görülüyor.

Türkiye Politik İslamcı Örgütlere Kalkan..

Gün içerisinde TSK’ya bağlı konvoyların cihatçılara silah, savaşçı ve mühimmat desteği taşıyan konvoyu Suriye ve Rus savaş uçaklarınca vurulmuş; iktidarın açıklamalarına dayanan AA’nın yalan haberinde sivil ölümlerinden bahsedilirken bombardımanda ölen üç kişinin MİT’e bağlı çalışan cihatçı Feylak Şam örgütünün askeri komutanı ile yanındaki cihatçılar olduğu ortaya çıkmıştı.

Suriye ordusunun Han Şeyhun’u temizlemesiyle TSK’nın Soçi ve Astana süreçlerinden sonra bölgeye kurduğu gözlem noktalarından Morek’te yer alan 9 numaralı olanı, Suriye ordusunun kıskaç harekatı içerisinde Han Şeyhun ile Sukayk arasında kapanmak üzere olan bir kapana sıkıştığı belirtiliyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler