Takip Et

Güncel

Hüseyin Aykol:”Güzel şeylerin bedeli mutlaka vardır”

Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için tutuklanan gazeteci Hüseyin Aykol, avukatı aracılığıyla, “Yaptığımız gazeteciliktir. Güzel şeylerin bedeli mutlaka vardır” mesajı gönderdi

 Hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu için tutuklanan gazeteci Hüseyin Aykol, avukatı aracılığıyla, “Yaptığımız gazeteciliktir. Güzel şeylerin bedeli mutlaka vardır” mesajı gönderdi.

Ankara’daki evinde dün öğle saatlerine gözaltına alınan ve ardından hakkındaki kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle tutuklanan gazeteci-yazar Hüseyin Aykol, Sincan F Tipi 2 Nolu Cezaevi’nde tutuluyor. Aykol, bugün görüştüğü avukatı aracılığıyla mesaj gönderdi. Aykol, “Yaptığımız gazeteciliktir. Güzel şeylerin bedeli mutlaka vardır. Şaşkın ve üzgün değilim. Sesimi bundan sonra buradan duyuracağım” dedi.

Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi eski Eş Genel Yayın Yönetmeni olan Aykol hakkında “Örgüt propagandası yapmak” gerekçesiyle kesinleşmiş 3 yıl 9 aylık hapis cezası bulunuyor.

1970’lerden bu yana gazetecilik yapan Aykol hakkında açılmış 63 dava var. Aykol’un ceza aldığı bazı dava dosyaları da istinaf mahkemelerinde bekliyor.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler