Takip Et

Güncel

HDP’nin seçim aracına yapılan saldırıya polisin yanıtı: Mobese kameraları bozuk!

İstanbul Esenler’de HDP’nin seçim aracına dün gece yapılan saldırıya ilişkin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulunan Belediye Eş başkan Adayı Celal Alphan’a, “mobese kameraları bozuk” denilerek bir şey yapılamayacağı söylendi

İstanbul’un Esenler İlçesi Dörtyol mevkiinde Hakların Demokratik Partisi’nin (HDP), seçim aracına “kimliği belirsiz kişi veya kişilerce” saldırıda bulunuldu. Dün gece park halindeki 2 aracın tekerlekleri kesici bir aletle patlatıldı. Geçtiğimiz günlerde de Fatih Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunu “kimliği belirsiz kişi veya kişiler” tarafında saldırı gerçekleştirilmiş, büroda bulunan HDP bayrakları parçalanmıştı. 

HDP Esenler Belediye Eş başkan adayları Celal Alphan ve Gülsüm Öztürk, yapılan saldırılarla ilgili şikayette bulunmasına rağmen, sonuç alamadıklarını söyledi. 

‘Saldırının olduğu yerde kameralar var’

Daha öncede seçim bürolarına yönelik saldırılar gerçekleştirdiğini hatırlatan Eş başkan Adayı Celal Alphan, “Dün akşam saatlerinde iki seçim arabalarımıza yönelik saldırılar gerçekleşti. Saldırının olduğu ye, Esenler’in en işlek yeri olan Dörtyol’da gerçekleşiyor. Dörtyol bütün siyasi partilerin arabalarının olduğu ve mobese kameraların olduğu bir yer” diye belirtti.

‘Saldırılar organize yapılıyor’

Saldırılarla ilgili yetkili mercilere şikayette bulunduklarını ifade eden Alphan, emniyetin “Mobese kameraları bozuk” diyerek herhangi bir şey yapmadığını ifade etti. Alphan “Şikayet başvurularına aldığımız cevaplardan dolayı saldırıların organize işlendiğini düşünüyoruz. Buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum; failleri bulun ve gerekeni yapın” dedi.

‘Saldırılar bizi yıldıramaz’

Esenler Eş başkan Adayı Gülsüm Öztürk ise, saldırıya ilişkin şunları ifade etti: “Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Bu saldırılar bizi asla yıldıramayacaktır. Kaybedeceklerini bildiklerinden dolayı bizlere saldırıyorlar. Bu saldırılara asla boyun eğmeyeceğiz. Devlet bu saldırganları bulamıyorsa bu devletin acizliğidir. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar biz halklar olarak mutlaka kazanacağız.”

Mezopotamya Ajansı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler