Takip Et

Güncel

HDP’lilere dönük ev baskınları sürüyor: Mardin ve Şırnak’ta 29 kişi gözaltında

Mardin ve Şırnak’ta 15 Ağustos’ta başlayan ev baskınları bugün de devam etti. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Nusaybin ve Midyat ilçelerinde dün gece geç saatlerde başlayan ev baskınlarında 4 kişi daha gözaltına alındı

Mardin ve Şırnak’ta 15 Ağustos’ta başlayan ev baskınları bugün de devam etti. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Nusaybin ve Midyat ilçelerinde dün gece geç saatlerde başlayan ev baskınlarında 4 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltına alınanlarla birlikte Mardin’deki gözaltı sayısı 15’e yükseldi. Operasyon ile ilgili “gizlilik” kararı alınırken, 15 Ağustos’ta gözaltına alınan 11 kişinin yarın Mardin Adliyesi’ne sevk edileceği belirtildi. 

Mardin

Mardin Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’de tutulan 15 kişinin isimleri şöyle: İrfan Yakut, Yusuf Abukan, Abdülbari Akalan, Hatip Öncü, Hamza Ağırman, Abdülkadir Taptı, Faysal Taş, HDP Nusaybin Belediye Meclis üyesi Zeynep Sevlüş ile kızkardeşi Ayşe Sevlüş, HDP üyeleri Erhan Mutlu, Nezir Saraç, Salih Sarıkaya, Abdullah Çalhan, Maşuk Ayaz, Barış Belge.

Şırnak

Şırnak ve ilçelerinde ise, 15 Ağustos’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 9 kişi serbest bırakılıp, 2 kişi tutuklanırken, sabah saatlerinde Şırnak merkez, İdil ve Beytüşşebap ilçelerinde ev baskınları yapıldı. Yapılan baskınlarda şu ana kadar 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Şırnak il ve ilçe emniyet müdürlüklerinde tutuluyor. Operasyonun gerekçesine dair herhangi bir açıklama yapılmadı. 
 
Şırnak’ta gözaltında tutulan14 kişinin isimleri ise şöyle: HDP il yöneticileri Sekvan Kılınç, Dindar Cin ile Salih Koluman, Yahya İdin, Mehmet Şaran, Cemil Cin, Selahattin Ataman, Agit Çokdoğan, Gül Elarslan, Selamet Zeyrek, Halil Örcan, Hacı Babat, soyadı öğrenilemeyen Zeliha. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler