Takip Et

Güncel

HBDH Milisleri, Balıkesir’de zeytinyağı fabrikasında çıkan yangını üstlendi

01 Ağustos 2019 günü Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Cem Boyner ve Ali Kürşat ailelerine ait zeytinyağı fabrikasında çıkan yangın sonucunda fabrika küle dönmüş milyon dolarlık hasar meydana gelmişti.

1 Ağustos 2019 tarihinde Balıkkesir’in Ayvalık ilçesinde bulunan Zeytinyağı fabrikasında yangın meydana gelmişti. Çıkan yangın sonucu büyük maddi hasar yaşanmıştı. Çıkan yangını Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) adlı örgüt üstlendi.

Bugün kendisine ait sitede yaptığı açıklamada HBDH şu ifadelere yer verdi;

 “01 Ağustos 2019 günü Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan Cem Boyner ve Ali Kürşat ailesine ait Zeytinyağı fabrikası bir gecede tarafımızdan, küle döndü” bilgisinin verildiği açıklamada;  “TUSİAD – MUSİAD ya da başka isimler çatısı altında birleşen Türkiye’de ki sömürü sisteminin temsilcileri her ne kadar birbirlerinden farklı gibi görünseler de sömürü, işgal, yağma ve talan konusunda birleşerek varlıklarını sürdürmektedirler” denildi.

TÜSİAD’ın dönem dönem AKP/MHP iktidarına muhalif gibi görünse de en çok zenginleştiği dönemin de yine bu dönem olduğu vurgusunun yapıldığı açıklamada, “AKP’nin, işçi düşmanı tüm ekonomik programlarına tam kadro alkış tutan bu yapı için tek kutsal, para ve kardır. İşçinin canından, halkın acılarından servet tahvil eden bu çürümüş sistemin yapıcıları öfkemizin temel hedefidir.” İfadesi yer aldı.

HBDH Milislerinin yayımladığı açıklamanın devamında” Zeytin gözlü çocuklar geri döndü” denilen ve eylemin, Afrin’de TSK işgaline karşı bölgeye giderek, bölge halkları saflarında savaşarak yaşamını yitiren Türkiyeli ve Kürdistanlı devrimcilere atfen gerçekleştirildiği belirtilen açıklama şöyle sonlandırıldı:

“AKP – MHP öncülüğünde devletin tüm yapıları ve sermaye sınıfları ile desteklenen AFRİN işgalinde binlerce insanın katledildiği, çetelerce işkence edildiği, yağma ve ganimet anlayışı ile sömürgeleştirilmeye çalışıldığı, binlerce zeytin ağacının ateşe verildiği, zeytinlerinin çalınarak Türk sermayesinin markaları ile yağmalandığı sömürgeciliklerine “zeytindalı” ismini verdiler.

TUSİAD bu operasyona tam destek vererek, “ülkemizin güvenliği için…” dediği açıklamasında, bu kanlı kirli işgalden gelecek paraya gözünü dikti.

Yağmadan, işgalden, sömürüden, sömürgecilikten beslenen kam emici sınıflara, daha önce de ifade ettik, “mazlumlara, ezilenlere taşıdığınız ateşin dumanında boğulursunuz”. Sizin yağma siyasetinize karşı, halkların özgürlüğüne ve kardeşliğine adanmış onlarca yürek Türk, Kürt, Arap halklarının evladı Afrin’de işgalinize karşı direnerek ölümsüzleştiler. Onlar halkların kurtuluş yolunu bir kez daha gösterdiler.

“Zeytindalı” adı altında işgal siyasetine karşı Afrin’de direnerek ölümsüzleşen “zeytin gözlü çocuklar” geri döndüler.

Songül, Dicle, Hüseyin Cem, Görkem, Ruhat, Sedat, Erdal, Sinan, Kenan, Ramazan ve onlarcası geri döndüler. Bir bir hesap soruyorlar.” denilerek açıklama sonlandırıldı

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler