Takip Et

Güncel

HBDH İzmir Konteyner Fabrikası’ndaki yangını üstlendi

12 Ağustos 2019 günü İzmir Bornova ilçesinde bulunan konteyner fabrikasında çıkan yangın çıkmış ve depodaki malların kullanılamaz hale gelmişti. Yangın HBDH tarafından üstlenildi

İzmir’e bağlı Bornova ilçesinde bulunan konteyner fabrikasında 12 Ağustos 2019 tarihinde çıkan yangını “HBDH Mahsun Korkmaz İntikam Milisleri” isimli birim üstlendi.

Konteyner fabrikasının ve yanında bulunan su deposu üretim sahasının TSK’ ye üretim yaptığı gerekçesi ile hedef aldıklarını açıklayan HBDH  “15 Ağustos 1984 gerilla atılımına atfen” gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Yapılan açıklamada; “12 Ağustos 2019 günü İzmir Bornova ilçesinde Konteyner üretimi yapan bir fabrika ile su deposu üretimi yapan başka bir fabrika “HBDH Mahsum Korkmaz İntikam Milisleri” olarak hedef alınmıştır. Depolama alanında bulunan konteynerler imha edilmiştir.” denildi. Devamında ise şu vurgulara yer verildi; “Hedef aldığımız saha halk düşmanı, işgalci TSK güçlerine konteyner ve su deposu üretimi yapan fabrikalardır. Başka halkların acıları, işgalleri, katliamları üzerinden para kazananlar, savaşa lojistik sağlayanlar bedelini öderler. Kirli savaştan beslenenler, savaşın gerçekliği ile yüzleşeceklerdir.” denilen açıklama şöyle sonlandırıldı:

“Bütün Türkiyeli ve Kürdistanlı gençlere çağrımızdır. Günlerdir süren eylemlemlerimiz faşizmden kurtuluşun işaret fişeğini yakmış, yolu açmıştır. Birleşik mücadele çizgisinin gücü, kapasitesi, kararlılığı AKP-MHP faşizmine kök söktürmektedir. Nerede, kaç kişi olursanız olun, faşist kurumlara savaş açın, mahallelerinizde, okullarınızda onları rahat uyutmayın, gecelerini aydınlatın.”

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler