Takip Et

Kültür-Sanat

“Gezici Kadın Film Günleri” başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından halkı kültür sanat çalışmaları ile buluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Gezici Kadın Film Festivali’ 13-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, tarafından düzenlenen “Gezici Kadın Film Günleri” 13-19 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Yönetmenliğini kadınların yaptığı ve 10 ilçede açık havada gerçekleştirilecek film günleri kapsamında Sibel, Borç, Nefesim Kesilene Kadar ve Güvercin filmlerinin gösterimi yapılacak.

13 Temmuz Cumartesi günü Silvan’da başlayacak olan film günleri, 19 Temmuz Cuma günü Bağlar Koşuyolu Parkı’nda yapılacak gösterimle sona erecek.

Filmler kırsal ilçelerde belediyelerin belirlediği alanlarda, merkezde ise Bağlar ilçesinde Newroz Park ve Koşuyolu Parkı’nda, Sur ilçesinde Benusen Parkı’nda ve Kayapınar ilçesinde Temapark’ta izleyebilecek. Filmler, tüm ilçelerde saat 20.30’da başlayacak.

Film gösterimi ile konuşan Akkuzu, Diyarbakır’ın en ücra köşesine kültürel çalışmaları aktarmak için çalıştıklarını ve film, çocuk oyunları, tiyatro, konser ve benzeri etkinlikleri planladıklarını söyledi.

Akkuzu, bu kapsamda ilk projelerinin “Gezici Kadın Film Günleri” olduğunu kaydetti.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler