Takip Et

İçerden

Gardiyanlar, tutsak ve tutsak yakınlarını darp ederek yaraladı!

Şırnak Hapishanesi’nde görüş sırasında iki kadın ve 3 tutuklu gardiyanlar tarafından darp edildi. Görüşe giden Fatma Adanur, gardiyanların bir tutuklunun kafasını duvara çarptığını aktardı

Şırnak Hapishanesi’nde görüş sırasında iki kadın ve 3 tutuklu gardiyanlar tarafından darp edildi. Görüşe giden Fatma Adanur, gardiyanların bir tutuklunun kafasını duvara çarptığını aktardı. HDP’li Hasan Özgüneş ise, cezaevi müdür yardımcısının olayı doğruladığını kaydetti.

MA yer alan habere göre, Şırnak T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bugün yapılan açık görüş sırasında tutuklular ve kendilerini ziyaret eden yakınlarının darp edildiği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; görüş bittikten sonra tutuklu yakınlarından bazıları alkış ve zılgıt çekti. Bunun üzerine zafer işareti yapan Ayaz Avşar adlı tutuklu, gardiyanlar tarafından darp edildi. Durama tepki gösteren tutuklu yakınları da gardiyanlar tarafından tartaklandı. Yaşanan olayda iki kadının çeşitli yerlerinden yaralandığı öğrenildi. Ayrıca 3 tutuklunun daha darp edildiği bilgisine ulaşıldı

Tutuklu yakınlarından tepki

Gardiyanlar tarafından darp edilenlerden biri olan tutuklu Sabri Adanur’un annesi Fatma Adanur, maruz bırakıldıkları durum hakkında konuştu. Görüş bittikten sonra tutuklu yakınlarından bazılarının alkış ve zılgıt çektiğini, bunun üzerine bir tutuklunun da zafer işareti yaptığını söyledi. Adanur, devamla şunları anlattı: “Gardiyanlar tutuklu kişinin kafasını duvara vurmaya başladı. Bunun üzerine tepki gösterdik. Kızımın kafasını tekmelediler. Başka bir kadın daha darp edildi. Kızım fenalaştı.”

Saldırıya tepki gösteren Adanur, “Bize zulüm ediyorlar. Çocuklarımız üzerindeki baskı son bulsun. Artık yeter. Elbise götürdüğümüzde almıyorlar. Ellerinde bulunan imkanları da alıyorlar.” diye konuştu.

Hdp’li Özgüneş: Müdür yardımcısı olayı doğruladı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş ise, söz konusu saldırıya ilişkin görüştüğü cezaevi müdür yardımcısının durumu kabul ettiğini aktardı. Soyadı Tatar olan bir gardiyan tarafından saldırının yapıldığını kaydeden Özgüneş, müdür yardımcısının kendilerine gardiyan hakkında soruşturma başlatacaklarını söylediğini dile getirdi.

 

 

Günün Haberleri

İçerden konulu diğer haberler