Takip Et

Güncel

Erdoğan; “Şu an ekonomik sıkıntı abartılacak bir sıkıntı süreci değildir”

Brunson tartışmasına dairde konuşan Erdoğan, “Brunson olayının bizim ekonomimizle yakından uzaktan alakası yoktur” ifadeleri yer verdi.

Haber ajansı Reuters’ın sorularını yanıtlayan Erdoğan gündeme ilişkin konuşarak açıklamalar yaptı. Brunson tartışmasına dairde konuşan Erdoğan, “Brunson olayının bizim ekonomimizle yakından uzaktan alakası yoktur” ifadeleri yer verdi.

Erdoğan’ın ilgili açıklaması şöyle; “İsmini andığımız zat (Brunson), terör örgütleriyle münasebetleri olduğu için tutuklanmıştır. Şu an bu tutukluluk içerisindedir. Sağlık nedeniyle yargı kendisinin eve çıkmasına izin vermiştir. 12 Ekim’de mahkemesi var. Mahkemede yargı ne karar verir bunu bilemem. Buna siyasiler de karar veremez. Benzer şeyler özellikle ABD’de olmuş durumda. Örneğin, ABD’de şu anda Türkiye’de 251 kişi, darbe girişiminde bulunan FETÖ ABD’dedir. ABD’de olan bu zat şu an yargılanmıyor. Biz dosyalarını gönderdiğimiz halde, yargılanmamakta buradaki yetkililer ne yazık ki direnmektedir. Türkiye ile ABD arasında suçluların iade anlaşması vardır. Buna rağmen burada Fethullah Gülen denen şahıs rahatlıkla bırakılabilecekken bırakılmamaktadır. Brunson şu an yargılanmaktadır. Yargılanan bir kişiye bıraktım, git demeye ne ben, ne başkaları yetkilidir. Bu yetki hakimlerindir. 12 Ekim’de mahkeme ne karar verir bilemem. 12 Ekim gelsin göreceğiz.” dedi

Brunson olayının bizim ekonomimizle alakası yok

Devamında şöyle konuştu, “Brunson olayının bizim ekonomimizle yakından uzaktan alakası yoktur. Bir ekonomik sıkıntı yaşandığında benim, ‘Bu bizim şu anda teğet geçecektir’ demiştim. O sıkıntıyı aştık, Türkiye ekonomik rahatlama sürecine girdi. Şu an ekonomik sıkıntı abartılacak bir sıkıntı süreci değildir. Türkiye kendi imkanlarıyla bunu aşacaktır. Bunun emareleri görülüyor. Bunun Brunson’la yakından uzaktan alakası yoktur”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler