Takip Et

Güncel

Erdoğan: Milletimizin takdiridir, kabullenmek gerekir

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerden sonra ilk açıklamasını yaptı. Sözlerine “Seçimleri demokratik olgunlukla tamamladık” diye başlayan Erdoğan, “Sonuçlar göstermektedir ki bu seçimlerden AKP olarak açık ara birinci parti olarak çıktık” dedi.

Erdoğan bununla birlikte, AKP’nin bazı şehirlerde kaybettiğini belirterek “Her kazanç ve kayıp demokrasinin bir sonucudur” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “Parti ve Cumhur İttifakı açısından kazanılan ve kaybedilen belediye başkanlıkları elbette olmuştur. Milletimizin takdiridir. Kabullenilmesi gereken bir gerektir” dedi.

Erdoğan, “Kazandığımız yerlerde milletimizin gönlüne girdiğimizi, kaybettiğimiz yerlerde de yeteri kadar başarılı olamadığımızı kabul edecek ve buna göre hareket tarzımızı belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Beka konusunda verdiğimiz mesajın milletimiz tarafından da gayet iyi algılandığını görüyorum” diyen Erdoğan, “Ülkemize diz çöktürmeye çalışanlar bir kez daha hüsrana uğramıştır. Bu onurlu duruşları sebebiyle 81 vilayetimizdeki her bir vatandaşımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Erdoğan, bir sonraki seçimlerin Haziran 2023’te düzenleneceğini hatırlatarak, “Bir başka ifadeyle önümüzde 4,5 yıla yakın kesintisiz bir icraat dönemi var. Artık sık sık seçimlerle iç içe olmayacağız. Şimdi hep önümüze bakacağız. Ve Türkiye’de ekonomisiyle, siyasetiyle özellikle savunma sanayii ile yatırımlarla nasıl meşgul olacağız? Buna odaklanacağız, adımlarımızı atacağız” dedi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler