Takip Et

Güncel

Diyarbakır’da oturma eylemi

Diyarbakır’da kayyum protestoları sürüyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapmak isteyen kitleye izin verilmemesi sonrasında kitle oturma eylemi gerçekleştirme kararı aldı

İçişleri Bakanlığı kararıyla Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediye eş başkanlarının görevden alınması ve yerlerine kayyum atanmasının ardından başlayan tepkiler sürerken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde açıklama yapmak isteyen HDP milletvekilleri, belediye eş başkanları ve yurttaşlar, polis ablukası altında oturma eylemine geçti.

Diyarbakır’da bugün büyükşehir belediyesi binası önünde açıklama yapmak için aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri ve belediye eş başkanlarının da bulunduğu bir grup Lise Caddesi’nde toplandı. Kalabalık grup, “Baskılar bizi yıldıramaz”, “Hak hukuk adalet HDP ile gelecek” sloganları attı. HDP’li vekillerin ön sıralarda yer aldığı eylemde, polis halkın ve vekillerin etrafını sardı. Bunun üzerine grup oturma eylemi başlattı.  Oturma eylemine geçen vekiller ve halk, zılgıt ve alkışlarla tepkilerini dile getirirken, saat 13.00’te HDP’lilerin basın açıklaması yapması bekleniyor.(MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler