Takip Et

Güncel

Diyarbakır’da 4 ilçede askeri operasyon

Diyarbakır’ın Silvan, Hazro, Lice ve Kulp ilçelerinin kırsal mahallelerine yönelik düzenlenen askeri operasyonda, birçok eve baskın yapıldı, bin 123 kişi GBT kontrolünden geçirildi

Diyarbakır’ın Silvan, Hazro, Lice ve Kulp ilçelerinin kırsal mahallelerine yönelik düzenlenen askeri operasyonda, birçok eve baskın yapıldı, bin 123 kişi GBT kontrolünden geçirildi.

Diyarbakır’a bağlı ilçelerin kırsal bölgelerine yönelik askeri operasyonlar arttı. Silvan, Hazro, Lice ve Kulp ilçelerinin kırsal mahalle ve dağlık bölgelerine yönelik 25 Mart günü, özel birlikler ve korucular tarafından başlatılan askeri operasyonun dün gece saatlerinde tamamlandığı belirtildi.

Ev baskınları, GBT kontrolleri

Helikopterler ile İnsansız Hava Aracı (İHA) ve Silahlı İnsansız Hava Aracı’nın (SİHA) aktif olarak kullanıldığı operasyonda askeri birlikler ve korucuların, kırsal mahalle ve mezralardaki evlere baskınlar yaparak arama yaptığı, yerleşim yerlerinde ikamet eden bin 123 kişiyi GBT (Genel Bilgi Taraması) kontrolünden geçirdiği, birçok noktada kurulan arama noktalarında ise araçları aradığı kaydedildi. 

Tarihi mağaralar tahrip edildi

Askeri operasyonda, bölgede bulunan tarihi mağaraların hedef alındığı bildirildi. Bölgede, birçok tarihi mağaranın HPG’lilerin sığınak olarak kullandığı iddia edilerek askerlerce bombalanarak tahrip edildiği belirtildi.      

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler