Takip Et

Güncel

Dilipak: 8 Mart yürüyüşüne katılanlar, fahişelikten yanalar

Gerici Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 8 Mart yürüyüşlerine katılan kadınlar için ‘Fahişelikten yanalar’ ifadelerini kullandı

AKP’ye yakın yayın organı Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yazdığı köşe yazısında 8 Mart yürüyüşlerine katılan kadınları hedef aldı.

‘İffetle dalga geçiyorlar’ ifadesi!

“Feminist Gece Yürüyüşü”ne katılan kadınlar için “Aile diye bir meseleleri yok” diyen Dilipak, “‘İffet’le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar.” ifadelerini kullandı. “8 Mart’ta ne oldu?” başlıklı yazının ilgili bölümü şöyle:

“Bizde 8 Mart 2016’da ‘Feminist Gece Yürüyüşü’ ile önce feminist gösteriye, ardından gay ve lezbiyenlerin, fahişelerin sokaklara çıktıkları bir gösteriye döndü. “Dünya Emekçi Kadınlar” günü önce ‘Dünya Kadınlar Günü’ne döndü, ardından ‘Feminizm’ üzerinden gay ve lezbiyen gösteriye döndü. Sloganları ‘Lilith’in Sürtükleriyiz’ , ‘Dolapta zıkkımın kökü, sokakta isyan var’, ‘Tam iffetli olacam bi gülme geliyo’, ‘Zıvanadan çıkalım’, ‘…mişim kime ne!’, “Namusumu kirletmeden duramam’ gibi daha buraya yazamayacağım bir sürü abukluklara döndü!

Bunların, Suriyeli, Filistinli, Mısırlı, Yemenli kadınlarla, kızlarla, annelerle bir ilgisi yok. Aile diye bir meseleleri yok. ‘İffet’le dalga geçiyorlar, fahişelikten yanalar. Bunu özgürlük olarak görüyorlar.”

Gazete Yolculuk

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler