Takip Et

Güncel

Devletin Dersim’deki son icraatı; Munzur İstihbarat Teşkilatı görevde

İHD Dersim Şubesi, Dersim’de yaşayan bir ailenin tehdit edilmesine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi

İnsan Hakları Derneği Dersim Şubesi, Dersim’de yaşayan Aran ailesinin tehdit edilmesine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi.

PİRHA’da yer alan habere göre; Açıklama yapan İnsan Hakları Derneği İHD Dersim Şube Başkanı Gürbüz Solmaz, konuya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek yetkilileri göreve çağırdı. Sosyal medyadan üzerinden yapılan tehditleri yapanların derhal bulunması ve yargılanması gerektiğini belirten Solmaz, ailenin tedirginliği devam ediyor, yaşanacak herhangi bir sorunda kurumların sorumlu olacağını düşünüyoruz.

“Munzur istihbarat teşkilatı iddiası”

Tehdit edilen Semra Aran, şunları kaydetti:

“Cihan Aran eşim olur. Eşim şuan burada değil polisler defalarca eve gelip eşimi sordular onlara burada olmadığını söylememize rağmen hala eve gelip sormaya devam ediyorlar. Eşime sosyal medya üzerinden hakaret içerikli mesajlar atılmaktadır. Ağza alınmayacak singaflı küfürlerle tarafımı tehdit etmekte aile efdadımıza her türlü hakaret edilmektedir. Bununla yetinmeyip gittiğim park, düğün vs. her yerde takip edilmekteyim. Bu yüzden çok korkuyorum tek başıma evden dışarıya çıkamıyorum. Fiziki ve psikolojik anlamda taciz mobbing hareketlerle karşı karşıya kalmaktayım. Söz konusu şahıs bunu mit adına ve devletin kolluk gücü imasıyla yapmaktadır. Başıma bir iş gelirse sorumlusu bunlardır. Zaten bu konuyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Gereğinin yapılmasını istiyorum.”

Anne Güzcan Aran ise savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek başlarına bir iş gelmeleri halinde sorumluların güvenlik güçleri olacağını ifade etti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler