Takip Et

Basın

Deutsche Welle: SETA Raporu kabul edilemez

Deutsche Welle (DW) Basın Sözcüsü Christoph Jumpelt, yayımlanan SETA Raporu’na sert tepki göstererek “Sözde bilimsel araştırma adı altında yapılan, gazetecilerin ismini kötüye çıkarma ve toplum önünde itibarsızlaştırma çabasıdır. Bu kabul edilemez” dedi

SETA’nın “Uluslararası Medya Kuruluşlarının Türkiye Uzantıları” başlıklı raporunda gazeteciler hakkında kullanılan ifadelere dönük sert tepkiler gelmeye devam ediyor.

Deutsche Welle (DW), adına açıklama yapan Basın Sözcüsü Christoph Jumpelt, SETA raporunda bünyesinde çalışan gazetecilerle ilgili ifadelere sert tepki göstererek öne sürülen iddiaları reddetti.

Jumpelt şunları ifade etti:

D, “Deutsche Welle gibi uluslararası bir medya kurumu tabii ki hakkındaki eleştirilerle yaşamak zorundadır. Ancak burada sözde bilimsel araştırma adı altında yapılan, gazetecilerin ismini kötüye çıkarma ve toplum önünde itibarsızlaştırma çabasıdır. Bu kabul edilemez. Söz konusu iddiaları reddediyoruz. DW, Türkiye’deki gelişmelerle ilgili tarafsız ve nesnel habercilik anlayışını sürdürmeye devam edecektir.”

Günün Haberleri

Basın konulu diğer haberler