Takip Et

Güncel

Dersim’deki Ovacık kıvılcımı ezilenlere meşale olacaktır

Yunanistan’da yaşayan Ressam, Milletvekili, Sanatçı, Gazeteci, Politikacı, ve Yazarlardan oluşan bir grup Dersim Demokratik Halk Dayanışması(DDHD)’nın ve Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Ovacıkta halkla buluşturduğu Sosyalist Belediyeciliği selamlayarak seçim sürecine dair bir destek açıklamasında bulundular

Yunanistan’da yaşayan Ressam, Milletvekili, Sanatçı, Gazeteci, Politikacı, ve Yazarlardan oluşan bir grup Dersim Demokratik Halk Dayanışması(DDHD)’nın ve Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Ovacıkta halkla buluşturduğu Sosyalist Belediyeciliği selamlayarak seçim sürecine dair bir destek açıklamasında bulundular.

Yapılan açıklamayı öneminden dolayı siz okurlarımızla paylaşıyoruz:

31 Mart’a yapılacak belediye seçimlerinde, Dersim özgülünde SMF ve DDHD bünyesinde komünist, sosyalist yolda enternasyonal bayrağı temsil eden, sınırsız ve sınıfsız bir dünya yaratmanın bir adım olarak ileriye taşıyan yaşam ve düşünceyi Yunanistan’dan bizlerde uzaktan kardeş ve yoldaş sıcaklığı katkımızı sunarak selamlıyoruz. Sınırsız ve sınıfsız bir dünya yaratma uğruna verilen mücadelede enternasyonal görevimizi ve sorumluluğumuz yerine getirme coşkusuyla yüklenerek ve bu vesileyle; Yarattığı tarihsel devrimci emek ve değerlerle Devrim ve Demokrasi mücadelesinde önemli bir mevzi olan Dersimde Komünist, Devrimci ve Sosyalist adayları desteklemek tarihsel devrimci bir sorumluluk olarak görmekteyiz.

Bu perspektif ile SMF ve Dersimde, Dersim Demokratik Halk Dayanışmasının,(DDHD) Dersim merkez adayı Fatih Mehmet Maçoğlu, Mazgirt adayı Derya Öz, Hozat adayı Yılmaz Cesur, Ovacık adayı Hayati Güngören, Nazimiye adayı Sebahat Babayiğit, Pülümür adayı Birgül Çiçek Ateş, Akpazar adayı Ali Avcıoğlu, ve Mersin Mut adayı Devrim Şimşek’i destekleyip devrimci, demokratik kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Başta Dersimliler olmak üzere, tüm devrimci, demokrat ve ilericileri ”Söz, Yetki, Karar Dersim halkına” şiarı ile Dersimde komünist ve sosyalist adayları desteklemeye çağırıyor ve selamlıyoruz.
Ovacıkta yeşeren umudu tüm dünyaya umut olması için yüreğimiz bugün Dersim için tutuşmaktadır. Ovacık kıvılcımı ezilenlere meşale olacaktır.

YAŞASIN PROLETERYA ENTERNASYONALİZM!
YAŞASIN SINIRSIZ SINIFSIZ BİR DÜNYA!
Bety Sukufa (Syriza Miletvekili)
İsmini Kariotaki (Ressam-Yazar)
Katerina Makavu (Sanatçı)
Yorgos Samatopulos (Gazeteci)
Fetih koç (Şair-yazar-politikacı)
Yorgos Maroulis (Dromo gazetesi)
Nikolas Dimakopoulos (Sanatçı)
Yorgos Alexatos (Yazar-Tarihçi)
Alexnadros Pikiulis (Sanatçı)
Renkler ve Diller Düşün Sanat Akademisi.

Yunanistan

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler