Takip Et

Güncel

‘Cumhurbaşkanlığı sisteminde yaşanan tıkanıklık, aksaklık konusunda Cumhurbaşkanı muhalefet ile görüşülebilir’

AKP’nin yerel seçimlerden güç kaybetmesi ile tartışılmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili iddiaları yanıtlayan AKP Sözcüsü Çelik, ‘aksaklık ve tıkanıklık olan yerler ile ilgili olarak muhalefetle görüşülebilir’ diye konuştu

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile ilgili revizyon tartışmaları sürüyor.

Son olarak AKP cephesinden yapılan açıklamada revizyona ihtiyaç duyulduğu ifade edilmiş ve bu söylem ittifak ortağı MHP tarafından eleştirilmişti.

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sistemde revizyon tartışmalarıyla ilgili olarak, “Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek” açıklamasında bulunarak revizyon işlemini doğruladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milletvekilileri ile yaptığı görüşme sonrasında açıklama yapan Çelik şöyle konuştu:

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi milletimizin onayıyla yürürlüğe girmiş bir sistem. Sistemle ilgili geniş bir değerlendirme yapılıyor. Sistem meşrudur, milletin onayından geçmiştir. Pratikle ilgili konuları tartışıyoruz. Sistemin en büyük özelliği vatandaşın devletten hızlı hizmet alabilmesi. Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler