Takip Et

Güncel

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi revize mi edilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP milletvekilleri ile yaptığı görüşme sonrasında AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıklama yaptı. Çelik Başkanlık sistemi revizyonu’ ile ilgili soruya “Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR’ı çekilecek” cevabını verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekilleriyle görüşmesi sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, “Cumhurbaşkanı iç ve dış politikaya ilişkin açıklama yaptı. İllerdeki yatırımların geldiği nokta değerlendirildi. Sayın Cumhurbaşkanımız teşekkür turuna çıkacak. Sonbaharda Kızılcahamam’da AK Parti kampı olacak” dedi.

Son günlerin sıkça tartışılan konularından olan ‘Başkanlık sistemi revizyonu’ ile ilgili soruyu da yanıtlayan Çelik, “Yeni bir sistem hayata geçti. Bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme uyum sağlayamama söz konusuysa bunlar tespit edilecek. Çeşitli noktalarda vatandaşa hizmet götürme konusunda yeterli performans göremediğimiz konular güncellenecek. Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR’ı çekilecek” diye konuştu.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler