Takip Et

Güncel

Cumartesi Anneleri’ne destek veren Didem Soydan’a soruşturma açıldı

Model Didem Soydan hakkında Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek “örgüt propagandası” iddiasıyla soruşturma başlatıldı

Model Didem Soydan hakkında Cumartesi Anneleri’ne destek verdiği sosyal medya paylaşımı gerekçe gösterilerek “örgüt propagandası” iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Model Didem Soydan hakkında, elinde oğlu Hasan Ocak’ın fotoğrafını tutan Cumartesi Annesi Emine Ocak’ı instagram hesabında paylaştığı için “örgüt propagandası” iddiasıyla soruşturma başlatıldı. 

Soydan’ın paylaşımı 

Soydan, 28 Ağustos 2018 tarihli instagram paylaşımında “Canım anne ve senin gibi değerli anneler: Bu olanlar yüzünden sizden özür dilerim. Açıklama yapmaya, ağır neden ve sebepleri anlatmak bile gereksiz. Fotoğraf yeterli. Bir anne, evladını arıyor. Gözaltına alınmış ve kaybedilmiş evladını. Onların adı benim için sevginin, vazgeçmemenin, yüreğin, analığın sözlük karşılığıdır. Cumartesi anneleri özür diliyorum, bütün bu başınıza gelenler ve gördüğünüz muamele için özür diliyorum. Sizler çöp yığının üzerine düşen çiğ tanelerisiniz. Özür dilerim” demişti.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler