Takip Et

Güncel

Çocuk koruma derneği başkanı, oğlunu istismardan tutuklandı

Çocukları ‘tacizden koruma’ hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı Erhan N. 8 yaşındaki erkek çocuğunu istismardan tutuklandı

Çocukları ‘tacizden koruma’ hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı Erhan N. 8 yaşındaki erkek çocuğunu istismardan tutuklandı.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’ nin haberine göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, çocukları cinsel istismardan korumak hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı olan Erhan N., 2 yıl önce eşinden ayrıldı. Mahkeme Erhan N.’nin çocuğuyla her ayın 1. ve 3. hafta sonları görüşmesine karar verdi.

11 Şubat günü annesi, oğlunun sürekli cep telefonuyla oynaması üzerine, “Sürekli bunlarla vakit geçiriyorsun ancak bunlar zararlı” diyerek uyarıda bulundu.

Çocuk ise annesine “Madem zararlı babam neden bana öyle şeyler izlettiriyor” dedi. Durumdan şüphelenen anne, oğluna babasının kendisine ne gibi şeyler izlettiğini anlatmasını istedi.

Çocuk da babasının cinsel içerikli videolar izlettiğini anlattı. Bunun üzerine anne, oğluna babasının kendisine dokunup dokunmadığını sordu.

Çocuk da annesine babasının istismarına maruz kaldığını söyledi. Anne, çocuğuyla yaptığı görüşmenin ardından 14 Şubat’ta karakola giderek şikâyette bulundu. Çocuğun Ankara ÇİM’de beyanı alındı.

İddianame: İftira atması için neden yok

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 26 Şubat günü tutuklanan Erhan N. ise ifadesinde suçlamaları reddetti. Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen 27 Şubat tarihli iddianamede, çocuğun şüpheliye iftira atması için geçerli bir sebep olmadı vurgulandı ve çocuğun cinsel istismarı suçunun işlendiği kanaatine varıldığı belirtildi.

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler