Takip Et

Makale

Çocuk istismarına sesiz kalan Erbaş’tan Onur Yürüyüşü yorumu: Özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonudur

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Konya’da yaptığı konuşmada Onur Yürüyüşü’nü hedef aldı. Erbaş, Onur Yürüyüşü’nü algı operasyonu olarak niteledi

Konya’da konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Onur Yürüyüşü’nü hedef alarak ‘algı operasyonu’ yaftasında bulundu.

Onur Yürüyüşü, LGBTİ ve destekçilerine ithamlarda bulunan Erbaş, “Anne ve baba olmayı devreden çıkaran anlayışın yaradılışa aykırı bir davranış olduğunu” sarfetti.

Erbaş nefret suçu barındıran açıklamaları şöyle:

“Dünyanın çeşitli yerlerinde şimdi ülkemizde de yavaş yavaş olmaya başladı, zaman zaman bazı kavramlar, organizasyonlar, cinsiyet eşitliği gibi sloganlar adı altında birtakım sapkınlıkların gündeme getirildiğini ve yaygara yapıldığını görmekteyiz. Aileyi tahrip eden, insani ve ahlaki değerleri hiçe sayan söz konusu propagandanın, özgürlük, onur gibi kavramlarla servis edilmesi bir algı operasyonu ve aldatmacadır. Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaratılışa aykırı bir sapkınlıktır ve tarih boyunca bütün inançlar tarafından hem reddedilmiş, hem de lanetlenmiştir. Bu yüzden çocuklarımızı, gençlerimizi sapkın anlayışlara karşı eğitmek, bilinçlendirmek ve korumak hepimizin vazifesidir.”

Günün Haberleri

Makale konulu diğer haberler