Takip Et

Güncel

Çıplak aramayı red eden tutuklu gardiyanlar tarafından darp edildi

Muş’ta görülen davası sonrası Kırıkkale Hapishanesi’ne götürülmek üzere yola çıkarılan Kerem İmrak’ın akşam götürüldüğü Elazığ 1 Nolu Hapishanesi’nde darp edildiği belirtildi. Anne Keziban İmrak, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Hapishanesi’nde bulunan Kerem İmrak’ın darp edildiği iddia edildi. İmrak, 28 Mayıs’ta Kırıkkale’den “örgüt üyeliği” suçlamasıyla yargılandığı Muş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya götürüldü. Duruşma sonrası Kırıkkale’ye götürülmek üzere yola çıkarılan İmrak, akşam saatlerinde Elazığ 1 Nolu Kapalı Hapishanesi’ne götürüldü. Sabah tekrar yola çıkmak üzere Elazığ’a götürülen İmrak’a hapishane girişinde çıplak arama dayatıldığı iddia edildi. Bunu kabul etmeyen İmrak’ın gardiyanlar tarafından darp edildiği belirtildi. 

İmrak’ı açık görüşte gören annesi Keziban İmrak, oğlunun yüzünde darp izlerinin olduğunu fark etti. Oğlunun darp edildiği için ayakta kalacak halinin olmadığını söyleyen İmrak, “7 yıldır hapishanede olmasına rağmen bir gün bile bize darp edildiğini söylememiştir. Ki daha önce de darp edildiğini düşünüyorum. Ama bu sefer yaralarını gizleyemediğinden mi ne, darp edildiğini bizlere söyledi. Vücudunun her yerinde darp izlerinin olduğunu, darp raporu aldığını ve şikâyetçi olacağını bizlere söyledi” diye kaydetti.

‘Suç duyurusunda bulunacağız’

Oğluna yapılanların kabul edilebilir bir yanının olmadığını belirten İmrak, “Oğlumu hukuksuzca 7 yıldır içeride tutuyorsunuz yetmiyor mu? Neden çocuklarımızı darp ediyorsunuz? Kesinlikle bunu kabul etmiyoruz. Zaten oğluma ‘madem seni mahkemeye götürürken darp ediyorlar, sen de mahkemeye çıkma’ dedim. Oğluma yapılan bu hakareti kabul etmiyorum. Biz de aile olarak çocuğumuza bu haksızlığı yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız” şeklinde konuştu. (MA)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler