Takip Et

Güncel

CHP Milletvekili: “Gül aday olsa 28 AKP’li Saadet’e geçecekti”

CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Hulisi Akar ve İbrahim Kalın’ın Gül’ü ziyaret ettiğini ve Gül aday olsaydı 28 AKP’li vekilin Saadet’e geçeceğini açıkladı

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş‏, sosyal medyadan bazı iddialarda bulundu.

Yarkadaş, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın,  Abdullah Gül’e görüştüğünü iddia etti.

Yarkadaş ‘Gül’ün adaylığa cesaretlen edebilseydi, AKP’den 28 vekil Saadet’e geçecekti’ iddiasında da bulundu.

Yarkadaş’ın sosyal medyadan yaptığı açıklamalar şu şekilde;

“28 Şubat’ı istismar eden AKP, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı Abdullah Gül’e aday olmasın diye “ricacı” olarak gönderiyor. Akar’ın yanında Cumhurbaşkanlığını temsilen İbrahim Kalın da gidiyor. Bunun adı da “sivil siyaset” oluyor öyle mi?  O geceki ziyarette “sivil” olan tek şey, Hulusi Akar’ın üzerindeki kıyafetti… Helikopterle Gül’ün konutuna gelen Akar, ‘sivil’ kıyafetleriyle tam 3 saat 5 dakika süren bir görüşme yaptı. Görüşmede Tayyip Erdoğan adına gelen İbrahim Kalın da vardı.

Gül, helikopter geldiğinde içinden Erdoğan’ın çıkmasını beklemiş aslında… Kalın’ı görünce biraz bozulmuş… Yine de ikili heyeti kabul etmiş ve “Aday olma” ricalarını dinlemiş… Devreye Bahçeli’nin de girmesiyle birlikte, Gül’ü Saadet’in adayı olmamaya ikna etmişler. Abdullah Gül’ün yarın “Saadet Partisi’nin veya bağımsız adaylığının sözkonusu olmadığı”nı açıklayacağını öğrendim. Haber kaynaklarım “Adaylık meselesi bitti” diyor. Gül adaylık için cesaret edebilseydi, AKP’den 28 vekil Saadet’e geçecekti. Recep Tayyip Erdoğan, Çarşamba günü yapacağı konuşmada, Gül’le görüşen AKP’li vekillere çok ağır sözlerle yüklenecek ve siyasi ömürlerini bitirecek. Erdoğan, partisinin çatırdayacağını gördüğü için BBP’yi bile yanında tutmaya çalışıyor.”

 

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler