Takip Et

Kültür-Sanat

Biyopolitik tahakküm mekanizmalarını sorgulayan sergi: “etten, kemikten”

Sanatçılar, bedenin oluş, eyleme ve maruz kalma, etki etme ve etkilenme kuvvetlerini üstlenmeye davet ederken, birbirine şifa olmanın, beraber yola çıkmanın ve güçlenmenin imkanlarına yöneliyor

Amerikan Hastanesi “Operation Room” Sanat Galerisi, “etten, kemikten” adlı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi maddesel, tarihsel, toplumsal, kişisel çeşitli ilişkilenme ve etkileşim içinde yaşayan, yaşamı son bulan, hastalanan, iyileşen, güç kazanan, güç kaybeden bir var oluş olarak beden ile ilgilenen ve bedenli bir öznelliği tahayyül eden üretimleri bir araya getiriyor.

Bedenin güncel kavranış biçimleriyle ilgilenen sanatsal üretimlere yönelik araştırma ve sohbetlerden yola çıkan “etten, kemikten” sergisi kapsamında 17 – 27 Temmuz tarihlerinde Linda Dement & Nancy Mauro-Flude’un birer videosu gösterilecek.

Kevser Güler küratörlüğündeki “etten, kemikten”, sergisi kapsamında 17 – 27 Temmuz tarihlerinde Linda Dement & Nancy Mauro-Flude’un birer videosu gösterilecek.

Alican Şahinler, Deniz Gül, Deniz Pasha, İris Ergül, Joachim Franz Beich, Kerem Ozan Bayraktar, Laurie Charles, Linda Dement & Nancy Mauro-Flude, Marina Papazyan, Nilbar Güreş, Pedro Barateiro ve Şafak Çatalbaş’ın yapıtlarını kapsayan sergi, bedene ve sağlığa dair tanımlamaların, biyopolitik tahakküm mekanizmalarındaki ve toplumsal normların inşasındaki tarihsel rolüne dikkat çekiyor.

Kevser Güler küratörlüğünde, İstanbul’da Amerikan Hastanesi’ndeki Operation Room’daki sergi etkinliğinin Facebook linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Günün Haberleri

Kültür-Sanat konulu diğer haberler