Takip Et

Güncel

Beş İlde Muhtar Kavgası: 64 Yaralı, 11 Gözaltı

Diyarbakır, İstanbul, Adana,Urfa ve Mardin’de oy verme işlemleri sırasında muhtar adayları ve yakınları arasında çıkan kavgalarda toplamda 64 kişi yaralandı. 11 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır, Adana, İstanbul, Urfa ve Mardin’in bazı ilçelerinde oy verme işlemleri sırasında muhtarlığa aday olan kişiler ve yakınları arasında kavga çıktı.

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, Diyarbakır’ın dört ayrı ilçesinde meydana gelen kavgalarda 33 kişi yaralanırken; DHA’nın haberine göre, Mardin’in iki ilçesindeki kavgada toplamda beş kişi yaralandı, iki kişi gözaltına alındı. Yine DHA’nın aktarımına göre, Urfa’daki muhtar kavgalarında 25 kişi yaralandı.

Öte yandan İstanbul, Kadıköy’de ise muhtar yakınları arasında çıkan kavgada bir kişinin bıçakla yaralandığı ifade edildi. Esenyur’ta yedi kişi gözaltına alındı. MA, Adana’daki kavgalar sırasında da iki kişinin gözaltına alındığını aktardı.

Diyarbakır’da 33 yaralı

Kocaköy

Diyarbakır, sekiz adayın yarıştığı Barış Mahallesi’nde Evliya Çelebi Ortaokulu’nda muhtar adaylarından biri, oy pusulasını okulun içinde dağıtmak istedi. Diğer adayın bunu kabul etmemesi üzerine taraflar arasında tartışma yaşandı.

Kısa sürede büyüyen tartışma, taşlı, sopalı ve bıçaklı kavgaya dönüştü. Olayda ikisi ağır 14 kişi yaralandı.

Cüngüş

Çüngüş ilçesine bağlı Keleşevleri mahallesinde ise muhtar adayları arasında kavga çıktı. Tarafların yakınlarının da katıldığı kavgada 12 kişi yaralandı. 

Dicle ve Lice

Dicle içesine bağlı Baltacı mahallesinde de muhtar adayları arasında silahlı kavga çıktı. Dört kişinin yaralandığı kavga sonrası olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.  

Diyarbakır merkez ve Lice ilçelerinde çıkan muhtar adayları kavgasında da üç kişi yaralandı. 

Mardin’deki kavgalarda 5 yaralı

Artuklu

Mardin’in Artuklu ilçesine bağlı Dara Mahallesi’nde muhtar adayları arasında taşlı ve sopalı kavga yaşandı. Dara mahallesinde muhtar adayları İbrahim Bilgiç ile İsmail Bilem’in taraftarı arasında bilinmeyen nedenle kavga çıktı.

Taş ve sopaların kullanıldığı kavgada üç kişi yaralandı. Yaralılara çağrılan sağlık görevlilerince müdahalede bulunurken, jandarma ekipleri de köyde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Midyat

Mardin’in Midyat ilçesinde ise yine muhtar adayları arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçakla yaralandı. Polis kavgaya karışan 2 kişiyi gözaltına aldı.

Olay, öğleden sonra Midyat’ın Çavuşlu Mahallesi’nde meydana geldi. İsimleri öğrenilemeyen iki muhtar adayının yakınları arasında bilinmeyen nedenle başlayan tartışma, kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavgada Adil Özgün (37) ve Hamit Özgün (65) bıçakla yaralandı.

İstanbul’da bir yaralı 7 gözaltı

Kadıköy

Kadıköy Nihat Işık İlköğretim Okulu’nda iki muhtar adayının yakınlarından oluşan yaklaşık 15 kişi okulun koridorlarında kavga etti.

Polisin müdahalesiyle dışarıya çıkarılan gruplar okul önünde de kavga etti. Kavgada bir kişi göğsünden bıçaklandı. Bıçaklanarak hastaneye kaldırılan kişinin yakınları silahla ateş açtı.

Silahlı kişiye polis müdahale ederek gözaltına aldı. Polis, kaçan diğer kişileri yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Esenyurt 

İstanbul, Esenyurt’ta ise Güzelyurt Ali Çelebi Ortaokulu’nda da muhtar adayları arasındaki kavga çıktı. Kavgaya polis müdahale etti. Birbirine giren iki gruptan 7 kişi gözaltına alındı. 

Adana’da gözaltı

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Emek Mahallesi’nde bulunan Erkek Lisesi’nde muhtarlar arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Kavgada çok sayıda kişi yaralanırken, polis havaya ateş ederek, kavga edenlere müdahale etti. 2 kişi gözaltına alındı.

Urfa

Urfa’nın Harran Akçakale, Birecik ilçeleri ile Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü merkez ilçelerine bağlı mahallelerde muhtarlık seçimiyle ilgili çıkan taşlı sopalı bıçaklı kavgada ilk belirlemelere göre, 25 kişi yaralandı.

Yaralılar, kent merkezindeki hastanelere sevk edildi. (Bianet)

Günün Haberleri

Güncel konulu diğer haberler